اجساد 251 قربانی سانحه هواپیمای مالزی پیدا شد

اوکراین,هواپیما مالزی

تهران – ایرنا –کمیسیون تحقیق اوکراینی در مورد پرونده سقوط هواپیمای پرواز ˈام.اچ 17ˈ مالزی، از یافتن اجساد 251 قربانی در منطقه مورد تفحص خبر داد.

به گزارش روز دوشنبه خبرگزاری ˈرماندی نیوزˈ سوئیس، این کمیسیون اعلام کرد که امدادگران 251 جنازه و 86 تکه از بقایای اجساد را در محل سقوط هواپیما یافته و به واگن های سردخانه ای انتقال داده اند.

این کمیسیون دولتی که در مورد فاجعه هواپیمای خط ˈمالزی ایرلاینˈ تحقیق می کند، اعلام کرد که سری نخست واگن های ویژه حمل اجساد در منطقه ˈتورزˈ که در اختیار جدایی طلبان است، باقی مانده است.

در واکنش به این اقدام، پاریس، لندن و برلین، روسیه را تهدید کردند در صورتی که شورشیان جدایی طلب را به پذیرش دسترسی کامل ناظران بین المللی به محل حادثه وادار نکند، تحریم های بیشتری را شاهد خواهد بود.

ˈولادیمیر موروزوفˈ سفیر روسیه در استرالیا اعلام کرد: در صورتی که در قطعنامه سازمان ملل متحد در مورد تامین دسترسی ناظران بین المللی به منطقه سقوط هواپیما، مسکو به عنوان مسئول حادثه معرفی نشود، از آن حمایت خواهد کرد.

این در حالی است که آمریکا، شلیک موشک زمین به هوا را از ناحیه تحت کنترل جدایی طلبان هوادار روسیه در شرق اوکراین، عامل سقوط هواپیمای مالزی اعلام کرده و معتقد است که مسکو می توانسته به پرتاب این موشک کمک کرده باشد.

روز پنجشنبه 17 ژوئیه (26 تیر ماه)، پرواز ام اچ17 هواپیمایی مالزی از نوع بوئینگ ٧٧٧ با 298 سرنشین از آمستردام در هلند راهی کوالالامپور، پایتخت مالزی بود که در محدوده تحت کنترل جدایی طلبان اوکراین سقوط کرد.

اروپام ** 9053** 1337
کد N403019