هاموند: در صورت عدم تغییر در اتحادیه اروپا، انگلیس از آن خارج می‌شود

وزیر خارجه جدید انگلیس بر مواضع پیشین این کشور مبنی بر اینکه اگر لندن مذاکرات مجدد خوبی نداشته باشد باید اتحادیه اروپا را ترک کند، تاکید کرد.

وزیر خارجه جدید انگلیس بر مواضع پیشین این کشور مبنی بر اینکه اگر لندن مذاکرات مجدد خوبی نداشته باشد باید اتحادیه اروپا را ترک کند، تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، فیلیپ هاموند، وزیر خارجه جدید انگلیس در مصاحبه‌ای با شبکه بی‌. بی. سی بر مواضع پیشین خود تاکید کرد. هاموند پیشتر اعلام کرده بود که اگر اتحادیه اروپا تغییر و با شروط جدید عضویت انگلیس موافقت نکند، او ترجیح می‌دهد کشورش این اتحادیه را ترک کند.

هاموند در این باره گفت: اگر هیچ تغییری در نحوه اروپا و توازن رقابت بین کشورهای مجزا و اتحادیه اروپا صورت نگیرد و یا هیچ تصمیمی برای موفقیت کشورهای حوزه یورو و همزیستی با کشورهای غیر حوزه یورو گرفته نشود، این اروپایی نیست که در آینده به کار انگلیس بیاید. بنابراین تغییرات و مذاکرات مجددی باید صورت گیرد.

وی در ادامه گفت: دولت او این تصمیم را یک بار دیگر به مردم انگلیس واگذار می‌کند که مذاکرات و تغییرات اساسی در اروپا در راستای نگرانی‌های انگلیس درباره نیازهای اروپا در یک دنیای مدرن است.

هاموند اعلام کرد: کار من اکنون پیگیری این مذاکرات مجدد و آمادگی برای آن طی چند ماه آینده است. پس از انجام شدن مذاکرات مجدد درخواستش از مردم انگلیس را مطرح خواهد کرد.

هاموند درباره چگونگی مدیریت اتحادیه اروپا گفت: ما همگی در اروپا در جایگاه مشخصی هستیم. ما معتقدیم که وضع موجود راه قابل قبولی برای هدایت اروپا نیست.

فیلیپ هاموند اخیرا به سمت وزیر خارجه منصوب شد. دیوید کامرون، نخست وزیر انگلیس متعهد شده تا در صورت انتخاب مجدد در انتخابات سال آینده روابط انگلیس و اتحادیه اروپا را متحول کند.

انتهای پیام

کد N403010