کامرون و نتانیاهو طرح مصر را تنها راه پایان بحران غزه دانستند

رژيم صهيونيستي,فلسطين,انگليس,غزه

نخست‌وزیر انگلیس و نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در گفت‌وگویی تلفنی تأکید کردند که طرح ارائه شده از سوی مصر تنها راه برای پایان بحران غزه است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه مصری الیوم السابع، دیوید کامرون، نخست‌وزیر انگلیس در تماس تلفنی با بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر صهیونیستی در خصوص اوضاع اراضی اشغالی و غزه بحث و گفت‌و‌گو کردند.

سخنگوی کابینه انگلیس اعلام کرد که کامرون در این تماس به شلیک موشک‌ها از سوی حماس به اراضی اشغالی اشاره و تأکید کرده است که انگلیس از حق تل‌آویو برای دفاع از خود حمایت می‌کند.

نخست‌وزیر انگلیس به‌ دلیل کشته شدن سربازان اسرائیلی تسلیت گفته و نگرانی خود را نسبت به افزایش آمار کشته‌شدگان غیر نظامی در غزه اظهار کرد. این اظهارات در حالی مطرح می‌شود که وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد در جریان حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی ظرف امروز (دوشنبه) به غزه تعداد شهدا به 87 تن رسید. به گزارش خبرنگار سایت النشرة، به این ترتیب شمار شهدای فلسطین طی 15 روز جنگ تا به این لحظه به 506 تن و تعداد زخمی‌ها به 3150 تن افزایش یافته است.

دیوید کامرون و بنیامین نتانیاهو در این تماس تأکید کردند که تنها راه برای برون‌رفت از خشونت‌ها این است که دو طرف به آتش‌بس همیشگی که همسو با طرح ارائه شده توسط مصر باشد، پایبند باشند.

انتهای پیام

کد N402975