وقتی جان کری فراموش می‌کند که میکروفن روشن است

ایسنا نوشت:

 وزیر امور خارجه آمریکا پیش از مصاحبه با شبکه خبری فاکس نیوز در حالی که میکروفنش روشن بود و وی اطلاع نداشت، با ناامیدی درباره درگیری‌های غزه سخن گفت و از عملیات‌های اسرائیل انتقاد کرد.

به گزارش  پایگاه خبری پولتیکو، جان کری، ‌وزیر امور خارجه آمریکا با ناامیدی پشت تلفن به یکی از مشاوران خود گفت: «این یک عملیات جهنمی است که به افتضاح تبدیل شده است.»

این گونه به نظر می‌رسید که اظهارات وی در اعتراض به اطمینان دولت رژیم صهیونیستی است که گفته بود حملات محدود و زمینی را علیه غزه انجام خواهد داد.

کری در ادامه گفت‌وگوی خود با مشاور ارشدش افزود: «ما باید به این قضیه پایان دهیم. ممنونم جان. جان گمان می‌کنم امشب باید به آنجا برویم. این احمقانه است که بخواهیم کنار بایستیم و کاری انجام ندهیم.»

کری پس از پایان مکالمه تلفنی‌اش از سوی خبرنگار فاکس نیوز مورد سوال قرار گرفت و این خبرنگار از کری پرسید که آیا منظور وی این بوده است که ارتش اسرائیل در عملیات‌های خود علیه غزه خیلی فراتر از حد خود عمل کرده است؟ با وجود این سخنان، وزیر امور خارجه آمریکا اینبار از اظهاراتش دفاع کرد و گفت: «اسرائیل حق دارد از خود دفاع کند!»

کری گفت: «بسیار سخت است که بخواهیم چنین عملیات‌هایی را انجام دهیم. قطعا من به این عملیات‌ها واکنش نشان دادم. درست همانند هر فرد دیگری که به مرگ کودکان و غیرنظامیان واکنش نشان می‌دهد. جنگ سخت است. من این را قبلا علنی اعلام کردم و باز هم آن را تکرار می‌کنم. با این حال ما از حق اسرائیل برای آنچه انجام می‌دهد، دفاع می‌کنیم.»

رئیس دستگاه دیپلماسی آمریکا در حالی که عملیات‌های رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه بیش از 400 کشته و بیش از 3000 مجروح بر جای گذاشته‌ است، تاکید کرد: «ما از حق اسرائیل برای دفاع از خود علیه راکت‌هایی که به طور مداوم شلیک می‌شود، دفاع می‌کنیم. پس از اینکه اسرائیل شروع به گشتن برای پیدا کردن سه شهرک‌نشین اسرائیلی کند، حماس راکت‌پراکنی‌های خود را آغاز کرد.»

52261

کد N402697