پوتين وعده داد براي پس گرفتن اجساد قربانيان هواپيماي مالزيايي همکاري کند

پوتین

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، شامگاه یکشنبه به مارک روت، نخست وزیر هلند وعده داد برای باز پس گرفتن اجساد قربانیان و جعبه های سیاه هواپیمای مالزیایی که در شرق اوکراین سرنگون شد، به طور کامل با دولت هلند همکاری کند.

یکی از سخنگویان دولت هلند که خواست نامش فاش نشود، اعلام کرد « درباره عزیمت قطاری که شماری از اجساد قربانیان در آن قرار داده شده است و تحویل جعبه های سیاه هواپیما، ولادیمیر پوتین وعده داد به طور کامل همکاری کند ».
مارک روت شامگاه یکشنبه تلفنی با پوتین که احتمال می رود روی شورشیان اوکراینی اعمال نفوذ کند، گفتگو کرد. این سومین گفتگوی وی با پوتین بعد از سقوط هواپیمای مالزیایی در شرق اوکراین است که بر اثر آن 298 سرنشین هواپیما از جمله 193 تبعه هلندی جان باختند.
هواپیمای بوئینگ 777 مالزی ایرلاینز که روز یکشنبه در شرق اوکراین سقوط کرد، بسیار احتمال می رود که بر اثر اصابت یک فروند موشک زمین به هوا در منطقه تحت کنترل شورشیان طرفدار روسیه در شرق اوکراین سرنگون شده باشد.
به گزارش خبرگزاری فرانسه از لاهه، بعد از اینکه شورشیان به سرعت برای جمع آوری اجساد قربانیان هواپیما به محل شتافتند و از دسترسی به محل سقوط هواپیما جلوگیری به عمل آوردند، خشمی جهانی علیه شورشیان بروز کرده است.

کد N402673