روایت امیرعبداللهیان از سفر شمخانی به عراق

ايران,عراق,حسين اميرعبداللهيان,معاون وزير امور خارجه,دبير شوراي عالي امنيت ملي,علي شمخاني,داعش

معاون وزیر امور خارجه کشورمان که دبیر شورای عالی امنیت ملی را در سفر به عراق همراهی می‌کرد، در بازگشت از این سفر، آن را مهم و مفید ارزیابی کرد.

معاون وزیر امور خارجه کشورمان که دبیر شورای عالی امنیت ملی را در سفر به عراق همراهی می‌کرد، در بازگشت از این سفر، آن را مهم و مفید ارزیابی کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) حسین امیر عبداللهیان پس از بازگشت به تهران گفت: دبیر شورای عالی امنیت ملی دیدارهای مهم و مفیدی با مراجع عظام، گروه‌ها و شخصیت‌های عراقی داشتند.

وی در گفت‌وگو با العالم درباره بحران عراق گفت: صهیونیست‌ها با همکاری برخی کشورها و با به کارگیری گروه‌های تکفیری و پس مانده‌های صدام در صدد تبدیل عراق به سوریه دیگری هستند، اما نیروهای مسلح و مردمی عراق قاطعانه به همه اشکال ترویسم در عراق خاتمه خواهند داد.

وی با اشاره به نشست تکفیری‌های عراق در پایتخت اردن، افزود: برگزاری همایش‌ها و جلسات رسمی تکفیری‌ها در اردن نه تنها برای این کشور مصونیت نمی‌آورد، بلکه آن را در مسیر پرتگاه ناامنی قرار می‌دهد. امنیت منطقه مقوله‌ای تفکیک‌ناپذیر است و خطای برخی کشورها در فرصت دادن به تروریست‌ها کل منطقه را به مخاطره خواهد انداخت.

معاون وزیر امور خارجه گفت: نیروهای مسلح و مردمی عراق با اشتیاق کامل و بر مبنای تکلیف شرعی از وجب به وجب سرزمین عراق دفاع می‌کنند و ما به حمایت قاطع خود از همه عراق اعم از مناطق کردی، سنی و شیعی در مبارزه با تروریسم ادامه می‌دهیم.

وی تاکید کرد: رهبران دینی و سیاسی عراق با درک صحیح شرایط، روند سیاسی را هم زمان با مبارزه علیه تروریست‌ها و توطئه‌گران ادامه می‌دهند.

انتهای پیام

کد N402578