در تماسی تلفنی با پوتین،

دیوید کامرون: جدایی‌طلبان مسئول سرنگون شدن هواپیمای مالزی بودند

نخست‌وزیر انگلیس در تماسی تلفنی با رئیس‌جمهوری روسیه گفت، ساقط‌ کردن هواپیمای مسافربری MH17 مالزی کاملاً غیرقابل قبول است و ظاهراً کار جدایی‌طلبان روسیه می‌باشد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه دیوید کامرون نخست‌وزیر انگلیس در این تماس تلفنی با ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهوری روسیه گفت: شواهد حاکی از آن است که جدایی‌طلبان حامی روسیه مسئول این رویداد هولناک هستند و اگر روسیه می‌خواهد را تقصیر را گردن افراد دیگری بیندازد، باید شواهد و مدارک معتبر و قانع‌کننده‌ای ارائه کند.

کامرون از پوتین خواست تا از نفوذش در میان جدایی‌طلبان حامی روسیه استفاده کرده تا مطمئن شود که کارشناسان می‌توانند به محل سقوط این هواپیما دسترسی یافته، شواهد را جمع‌آوری کرده و قربانیان را به این کشور باز گردانند.

در حادثه روز پنج‌شنبه نزدیک به 300 تن جان باختند.

در گزارش منتشر شده‌ از این تماس تلفنی آمده است: گروه هفت و اتحادیه اروپا بارها از پوتین خواسته‌اند تا حمایت خود از جدایی‌طلبان را کاهش داده و با دیگر کشورهای جهان برای دستیابی به راه‌حلی صلح‌آمیز همکاری کند. ناکامی روسیه در این اقدام منجر به یک تراژدی هولناک شد.

در ادامه‌ این گزارش آمده است: وزرای امور خارجه اروپا روز سه‌شنبه برای بررسی تحریم‌های بیشتر علیه روسیه با یکدیگر دیدار خواهند کرد. جهان در حال حاضر ناظر رویدادهای کنونی است و پوتین باید رویه‌ی خود را تغییر داده و برای برقراری ثبات در شرق اوکراین همکاری کند.

انتهای پیام

کد N402445