شکست سنگین قریب الوقوع حمله زمینی رژیم صهیونیستی

غزه,مرکز اطلاع رسانی فلسطین

تهران - ایرنا - کارشناسان مسائل نظامی رژیم صهیونیستی تاکید دارند که حمله زمینی ارتش عبری به نوار غزه که از سه شب پیش آغاز شده است، نمی تواند اهداف مورد نظر این عملیات را که همان تخریب تونل های مرزی مورد استفاده مقاومت برای اجرای عملیات های ضد صهیونیستی است، محقق سازد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین به نقل از منابع خبری اسرائیل، کارشناسان صهیونیستی تصریح کردند که فقر اطلاعاتی ارتش صهیونیستی درباره محل هایی که این تونل ها در آنجا حفر شده اند و زمانبر بودن عملیات کشف و تخریب آنها در کنار حمایت گسترده ملت فلسطین از مقاومت، باعث شکست عملیات ارتش صهیونیستی شده است.

این کارشناسان خاطر نشان کردند که رژیم صهیونیستی در حال حاضر به دنبال راهی برای پایان دادن به عملیات زمینی و تصویربرداری از برخی تونل های تخریب شده به منظور طرح این ادعابه افکار عمومی جامعه صهیونیستی است که تمامی تونل های مرزی را که تهدیدی راهبردی برای امنیت این رژیم به شمار می رفتند، تخریب کرده است.

سرهنگ ˈگیورا گبرˈ، فرمانده سابق تیپ غزه در ارتش صهیونیستی در گفت و گو با شبکه 10 تلویزیون رژیم صهیونیستی اظهار داشت که این رژیم میلیون ها دلار برای تخریب تونل ها هزینه کرده و ده ها شرکت و مهندس مجرب را برای کمک به این عملیات بسیج کرده است.

به گفته وی، ارتش صهیونیستی همچنین از شیوه های متعددی مانند پر کردن اراضی از آب استفاده کرده، اما هنوز هیچ موفقیتی به دست نیاورده است و چاره ای جز کسب اطلاعات دقیق از اماکن وجو این تونل ها ندارد.

این مسئول نظامی سابق رژیم صهیونیستی تصریح کرد که عملیات شناسایی و تخریب تونل ها توسط یگان ˈیهلومˈ ارتش صهیونیستی مدت زمان زیادی طول خواهد کشید؛ چرا که برخی تخریب هر یک از این تونل ها ساعت ها زمان لازم است.

از سوی دیگر، ˈعوزی ارادˈ، مشاور امنیت داخلی سابق در دفتر بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی نیز تاکید کرد که ارتش صهیونیستی به دلیل ناتوانی در نابودی حماس و توان نظامی آن در تنگنا قرار گرفته است و این رژیم تصمیم قاطعی برای نابودی حماس اتخاذ نکرده است.

وی افزود: اگر می خواهیم اهداف واقعی و راهبردی را محقق سازیم، باید نظامیان بیشتری را برای مشارکت در جنگ فرا بخوانیم و عملیات نظامی را گسترش دهیم. اراد تصریح کرد که تکنولوژی موجود نمی تواند مشکل رژیم صهیونیستی را حل کند و حماس با رد طرح آتش بس مصر ابتکار عمل را در دست گرفته است و بی شک، زمان پایان درگیری ها را هم این جنبش مشخص خواهد کرد.

در همین حال، ˈاور هیلرˈ خبرنگار شبکه 2 تلویزیون رژیم صهیونیستی نیز گفت: مهمترین مشکل یگان های مهندسی ارتش اسرائیل این است که حماس جنبش بزرگی است که بیشتر قدرت نظامی خود را با تکیه بر حمایت های مردمی تامین کرده است و علاوه بر این، به قدرت موشکی پیشرفته ای دست پیدا کرده است که تقریبا هیچ سازمان بین المللی دیگر نمی تواند چنین قدرتی را برای خود تامین کند.

وی افزود: تونل های مرزی غزه نیز باعث شده است که حماس به دستاوردهای راهبردی بزرگی دست پیدا کند که در سایه آنها حاضر به پذیرش هیچ توافق آتش بس طولانی مدتی نیست؛ مگر در صورتی که پایگاه مردمی خود را از دست بدهد.

هیلر خاطر نشان می کند که حماس هرگز حاضر به آتش بس بر اساس شروط رژیم صهیونیستی نخواهد شد و در این شرایط، ارتش عبری قصد دارد با تقویت توان نظامی خود در اطراف نوار غزه، دامنه حمله زمینی را گسترش دهد و نظامیان شرکت کننده در جنگ را با نظامیان جدید جایگزین کند.

بنابر این گزارش، ارتش صهیونیستی بارها درصدد پیشروی زمینی در اراضی باریکه غزه برآمده است، اما نتوانسته است بیش از چند متر پیشروی کند؛ چرا که مقاومت فلسطین با کمین های خود نظامیان صهیونیستی را غافلگیر کرده و خسارت های سنگینی به آنها وارد کرده است که رژیم صهیونیستی حاضر به اعلان صریح همه آنها نیست.

رسانام**1502**1547
کد N402236