حق شناس: گام های عملی بلندی در مذاکرات هسته ای برداشته شده است

حق شناس,نشست 92

تهران -ایرنا - رییس جبهه اصلاح طلبان روند مذاکرات هسته ای را رو به جلو خواند و گفت:هرچه به توافقات نهایی نزدیک می شویم گام های عملی بلندی برای به نتیجه رسیدن مذاکرات برداشته می شود.

ˈمحمدجواد حق شناسˈ روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگارسیاسی ایرنا با اشاره به تمدید مهلت مذاکرات هسته ای افزود: احتمال به نتیجه رسیدن مذاکرات هسته ای پیش ازاتمام مهلت 4 ماهه وجود دارد.

وی تصریح کرد: دردور اول مذاکرات هسته ای، گرچه زمان زیادی برای به نتیجه رساندن مذاکرات صرف شد اما فرصت کافی برای پرداختن به جزییات و مباحث مورد اختلاف بخصوص در مسایل فنی وحقوقی وجود نداشت؛ به همین دلیل بر تمدید زمان گفت وگوها توافق شد.

رییس جبهه اصلاح طلبان با اشاره به روند مذاکرات تاکید کرد: آنچه تاکنون در بیانات طرفین مذاکره کننده (ایران و آمریکا) مطرح شده است نشان از اراده دو طرف برای توافق دوجانبه دارد.

وی ادامه داد: علاوه براین، طرفین ضمن پایبندی به تعهداتشان با توان لازم برای شفاف سازی تعهداتشان با توجه به منافعشان در مسیری به سمت مشترکات حرکت کرده اند.

وی آزاد سازی 2 میلیارد و 800 میلیون دلاری که باید در اقساط شش گانه به ایران پرداخت شود وتعهد ایران برای اکسید کردن اورانیوم 20 درصد را از جمله این تعهدات ذکر کرد.

سیام/ 9136 **1449
کد N402149