استان کربلا آماده پذیرایی از آوارگان مسیحی موصل شد

کربلا,أوارگان

بغداد -ایرنا- مقام های محلی در استان کربلا روز یکشنبه اعلام کردند که مردم و دوایر دولتی در این استان، برای میزبانی و حمایت از آوارگان مسیحی استان موصل آماده شده اند.

به گزارش ایرنا،ˈعقیل الطریحیˈ استاندار کربلا دراین باره گفت که این اعلام آمادگی مردم منطقه، حامل پیامی است که نشان می دهد ˈکربلای حسینˈ پناهگاه همه مظلومان است.

وی تاکید کرد که کربلا همچون گذشته که پناهگاهی برای سایر آوارگان از استان های مختلف از جمله الانبار و صلاح الدین و دیالی بوده، اکنون نیز پذیرای هموطنان مسیحی خواهد بود.

تاکنون هزاران نفر از آوارگان استان الانبار، بویژه از اهل سنت این کشور در کربلا اسکان داده شده اند.

تهدید و ارعاب داعش علیه پیروان ادیان و مذاهب همچون شیعه، مسیحی و ترکمن، بیشتر آنان، منطقه را ترک کرده اند که در تازه ترین رویداد از این دست، مسیحیان موصل برای نجات جان خود از این استان خارج شده اند.

داعش جمعه گذشته تهدید کرده بود که مسیحیان یا باید دین اسلام را بپذیرند، یا جزیه دهند و یا منطقه را ترک کنند و در غیر این صورت کشته خواهند شد.

در پی این تهدید که از سوی ابوبکر البغدادی سرکرده داعش انجام شد، هزاران خانواده مسیحی، از روز جمعه اقدام به ترک خانه های خود کردند.

اکنون سیل آوارگان به دروازه های منطقه اقلیم کردستان رسیده است، جایی که تنها مسیر کوتاه گریز از مرگ محسوب می شود.

حرکت به سمت بغداد و شهرهای جنوبی به دلیل نبردهای جاری میان ارتش و داعش و نیز مناطق غربی به دلیل سیطره تروریست ها بر آن، ممکن نیست.

دولت منطقه اقلیم کردستان عراق روز یکشنبه از مجامع بین المللی درخواست کمک های انساندوستانه کرده است.

خاورم**1770**1144**1010
کد N402093