اذعان تل‌آویو به گسترش موج یهود ستیزی در جهان با حمله به غزه

اسراييل

نفتالی بنت، از وزارای کابینه رژیم اذعان کرد که حملات اسرائیل به غزه باعث به راه افتادن موجی از اقدامات ضد اسرائیلی در مناطق مختلف جهان شده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه اورشلیم پست، نفتالی بنت، وزیر امور مهاجرت و بیت المقدس گفته است: برخی از یهودیان ساکن کشورهای مختلف جهان به خاطر اقدامات و عملیات اسرائیل در غزه با حملات ضد یهود مواجه هستند. ما می‌دانیم چه چیزی در حال اتفاق افتادن است و در ارتباط مستقیم با جوامع یهود در سراسر جهان هستیم.

وی افزود: حملات اسرائیل و هدف قرار گرفتن یهودیان در سایر کشورها از زمان آغاز عملیات علیه غزه در 11 روز گذشته، افزایش یافته است.

از آن زمان تاکنون اعتراضات وسیعی علیه تل‌آویو در مقابل سفارت‌خانه‌های اسرائیل در سراسر جهان نظیر آنکارا، ترکیه رخ داده است.

همچنین از زمان آغاز حملات اسرائیل علیه غزه چندین حمله ضد صهیونیستی در فرانسه رخ داده است به طوری که روز یکشنبه گذشته معترضان، به یک کنیسه در این کشور حمله کرده و چندین نفر را زخمی کردند.

شبکه خبری العربیه نیز گزارش داد: موشه اوهایون، خاخام مراکشی توسط حامیان فلسطین مورد ضرب و شتم قرار گرفت و مجروح شده است. در شیلی هم یک خانواده یهودی مورد اصابت سنگ از جانب معترضان ضد یهود قرار گرفته‌اند.

یهودیان ساکن آفریقای جنوبی هم از زمان آغاز درگیری‌ها در غزه منازلشان را ترک گفته و گریخته‌اند.

نفتالی بنت همچنین گفته است: در حالی که نبرد در غزه آغاز شده و شدت گرفته، حملات علیه یهودیان در سراسر جهان نیز در این چند روز به اوج خود رسیده است.

انتهای پیام

کد N401814