رییس سازمان قضایی کرمانشاه:

برای پیشگیری از وقوع جرم باید برنامه‌ریزی همراه با نظارت داشته باشیم

پيشگيري از وقوع جرم

شورای استانی پیشگیری از وقوع جرم در نیروهای مسلح کرمانشاه با موضوع ایراد ضرب و جرح و با حضور فرماندهان ارشد نیروهای نظامی و انتظامی برگزار شد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، غلام الواری رئیس سازمان قضایی استان کرمانشاه گفت: برای پیشگیری از وقوع جرم باید برنامه ریزی منسجم و پایداری همراه با نظارت مستمر داشته باشیم و در حقیقت ما با پیشگیری از وقوع بزه از هدر رفت نیرو جلوگیری کرده و در جهت حفظ سرمایه‌های مادی و معنوی گام برداشته‌ایم.

وی پرداختن به بسترها و زمینه‌های جرم و خشکاندن آن را ضامن موفقیت در امر پیشگیری دانست و گفت: این می‌تواند تأثیر مهم و شگرفی در تقلیل جرم داشته باشد و این امر نیاز به بررسی و مستلزم بسیج امکانات دارد.

احمدعلی میرزائی رئیس شعبه دوم دادگاه نظامی یک کرمانشاه نیز ضمن ارائه مستنداتی از پرونده‌های مطروحه در خصوص جرم قتل بیان کرد: می توان از وقوع این گونه جرائم که در مناطق مرزی به واسطه تردد قاچاقچیان صورت می‌گیرد با بکارگیری چند راهکار جلوگیری کرد.

وی افزود: مسدود کردن راه‌های انحرافی در مسیر پاسگاه‌ها، ایست و بازرسی‌ها و مداومت در آموزش مهارت و قوانین و مقررات بکارگیری سلاح از جمله این راهکارها است.

نتهای پیام

کد N401794