بروجردی با اشاره به تمدید مذاکرات هسته‌ای

خروجی تمدید مذاکرات باید یک توافق نهایی باشد

مذاكرات ايران و گروه 1 5,علاء الدين بروجردي

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه در صورت عدم وصول توافق نهایی میان ایران و اعضای 1+5 جمهوری اسلامی ایران غنی سازی 20 درصد را احیا می کند، گفت: خروجی تمدید مذاکرات باید یک توافق نهایی میان طرف های مذاکره کننده باشد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، علاءالدین بروجردی در جمع خبرنگاران درباره تمدید مذاکرات میان ایران و اعضای 1+5 به مدت 4 ماه دیگر گفت: پیامی که تمدید توافقات وین برای افکار عمومی جهان دارد این است که طرفین اراده رسیدن به یک توافق نهایی ، جامع و گام آخر را دارند، به همین دلیل هم پذیرفتند که مذاکرات به مدت 4 ماه دیگر تمدید شود.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: البته تمدید مذاکرات به آن معنا نیست که در این 4 ماه مواضع جمهوری اسلامی ایران تغییر کند، بلکه مواضع ما همان است که در شورای عالی امنیت ملی تصویب شده است و مبتنی بر موازین و قواعد بین المللی و مقررات آژانس می باشد.

وی تصریح کرد: بنابراین امیدوار هستیم که آمریکا در این مدت دست زیاده خواهی برداشته و به گونه ای عمل کند که خروجی این 4 ماه بتواند یک توافق نهایی باشد.

بروجردی افزود: اصرار ایران بر مواضع خود به این دلیل است که این مواضع کف مطالبات ماست و طرف مقابل هم با فشارهای آمریکا به دنبال زیاده خواهی های خود است.

وی با بیان اینکه به مقامات آمریکایی اعلام کرده‌ایم اگر در نهایت به توافق نرسیم ایران در همه عرصه‌های هسته‌ای به گام اول باز می‌گردد، گفت: در این مرحله هم 20 درصد غنی سازی احیا می شود و هم رآکتور اراک با آب سنگین به سرعت فعال می شود. همچنین سانتریفیوژهای نسل جدید ساخته شده و بدون هیچ محدودیتی و با توجه به مقررات NPT و آژانس بین المللی هسته ای فعالیت های هسته ای ایران ادامه پیدا می کند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: موضوع هسته ای یک مسئله مربوط به مجلس یا دولت نیست بلکه یک هدف ملی است و در شورای عالی امنیت ملی مصوبات آن مورد بررسی قرار می‌گیرد و مراحل تکاملی را کمیته های متعدد کارشناسی مورد بررسی قرار می‌دهند و در نهایت شورای عالی امنیت ملی تصویب و مقام معظم رهبری تائید می‌کنند.

انتهای پیام

کد N401457