پورابراهیمی:

نمایندگان اطلاعی از وضعیت پرونده بیمه ایران ندارند

مجلس

بعد از گذشت 9 ماه از تصویب موضوع تحقیق و تفحص از صنعت بیمه کشور در کمیسیون اقتصادی ضرورت دارد این مهم انجام شود تا عملکرد شرکت‌های بیمه‌ای اصلاح شود./هزینه عملکرد ضعیف صنعت بیمه نباید از جیب مردم پرداخت شود

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: مردم نباید هزینه عملکرد و مدیریت ضعیف صنعت بیمه کشور را بپردازند.

به گزارش ایلنا، محمدرضا پورابراهیمی داورانی در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی، در جریان بررسی لزوم تحقیق و تفحص از صنعت بیمه کشور گفت: بعد از گذشت 9 ماه از تصویب موضوع تحقیق و تفحص از صنعت بیمه کشور در کمیسیون اقتصادی ضرورت دارد این مهم انجام شود تا عملکرد شرکت‌های بیمه‌ای اصلاح شود.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مردم نباید هزینه‌های ناکارآمدی و اعمال مدیریت ضعیف را در صنعت بیمه کشور بپردازند، بنابراین انجام تحقیق و تفحص از صنعت بیمه می‌تواند در بهبود عملکرد بیمه‌های کشور موثر باشد.

پورابراهیمی داورانی گفت: هم اکنون باید نرخ بازده پرتفوی سرمایه‌گذاری‌های بیمه‌ها مورد ارزیابی قرار گیرد.

وی ادامه داد: بیمه‌های مرکزی نباید در حوزه عملیاتی دخالت کنند، این در حالی است که در ساختارهای بیمه بازرگانی این اتفاق افتاده است.

پورابراهیمی با انتقاد از افزایش بیمه شخص ثالث گفت: نرخ بیمه‌ها باید مورد بازنگری قرار گیرد و جزئیات رشد هزینه‌های بیمه باید توسط هیات تحقیق و تفحص بررسی شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس یادآور شد: با وجودی که نزدیک به دو سال از ارجاع پرونده بیمه ایران به دادگاه گذشته است اما اطلاعی از روند بررسی این پرونده در دست نداریم، بنابراین ضرورت دارد که به این موضوع نیز رسیدگی شود.

کد N400982