پورابراهیمی: چرا نباید اطلاعی از پرونده بیمه ایران داشته باشیم

سیاسی

یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه عدم نظارت دقیق بیمه مرکزی یکی از چالش‌های اصلی در صنعت بیمه است، گفت: پرونده تخلف بیمه ایران در قوه قضاییه در جریان است و مجلس نیز پیگیر این موضوع می‌باشد اما هنوز خبری از آن نداریم.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محمدرضا پورابراهیمی نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس در جریان بررسی تقاضای تحقیق و تفحص از صنعت بیمه کشور در جلسه علنی امروز مجلس، اظهار کرد: گزارش‌های ارسالی از صنعت بیمه نشان دهنده وضعیت نگران‌کننده این صنعت است و شرایط اقتصادی کشور هزینه‌هایی را به مردم تحمیل می‌کند و همه اینها حکایت از این دارد که عملکرد شرکت‌های بیمه‌ای به درستی صورت نمی‌گیرد.

پورابراهیمی خاطرنشان کرد: باید شرایطی اتخاذ کنیم که صنعت بیمه وضعیت ناکارآمدی نداشته باشد اما متاسفانه گزارش‌هایی که دریافت کرده‌ایم نشان می‌دهد در مورد عملکرد و سرمایه‌گذاری باید بررسی همه‌جانبه‌ای انجام شود زیرا عملکردها متناسب با ساختار بیمه‌ای نیست.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در ادامه اظهار کرد: در یکی دو سال گذشته در مورد تخلف بیمه ایران گزارشی ارائه شد اما هنوز که هنوز است پرونده آن در قوه قضاییه در جریان است و اطلاعی نسبت به پرونده بیمه ایران در خیابان فاطمی نداریم البته قوه قضاییه رسیدگی می‌کند.

وی تصریح کرد: تخلفات گسترده‌ای که در بیمه ایران وجود دارد شرایط خاصی را ایجاد کرده است و ما نیازمند هستیم متناسب با این شرایط این موضوع را مورد بررسی قرار دهیم.

پورابراهیمی همچنین بر ضرورت توجه به عملکرد بیمه‌ای شرکت‌های بخش خصوصی، تاکید کرد و گفت: متاسفانه بعضی از عملکردها موجب شده خدماتی ارائه شود که موجب رضایت مردم نیست.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه باید در جهت اصلاح ساختار بیمه‌ای حرکت کنیم، خاطرنشان کرد: در همین راستا نیازمند این هستیم که نرخ‌های بازده سرمایه‌گذاری صنعت بیمه باید مورد ارزیابی قرار گیرد. امروز هزینه‌های ناکارآمدی در بخش سرمایه‌گذاری را مردم نباید بپردازند.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر عدم نظارت دقیق بیمه مرکزی یکی از چالش‌های اصلی را در حوزه بیمه ایجاد کرده است.

انتهای پیام

کد N400940