وزارت آموزش و پرورش فلسطین:

ویران شدن یک چهارم مدارس/بیش از نیمی از شهدای غزه، کودک و دانش آموز هستند

آفریقا و خاورمیانه

وزارت آموزش و پرورش فلسطین با بیان اینکه یک چهارم از مدارس و مؤسسات آموزش عالی در نوار غزه به کلی ویران شده است اعلام کرد که بیش از نیمی از شهدای غزه را کودکان تشکیل می دهد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از فلسطین الان، وزارت آموزش و پرورش فلسطین با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که بیش از نیمی از شهدای حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه کودکان و دانش آموزان  هستد.

به موجب این بیانیه شمار شهدای حملات اخیر رژیم صهیونیستی به نوار غزه به 333 نفر رسیده است که نیمی از آنها کودک و  دانش آموز هستند.

در این بیانیه همچنین تأکید شده است تاکنون 2385 نفر بر اثر حملات هوایی رژیم صهیونیستی زخمی شدند که صدها نفر از آنان کودکان هستند که شدت جراحت برخی از آنها بسیار زیاد و جبران ناپذیر است.

به موجب این گزارش بیش از پانصد هزار دانش آموز در غزه ساکن هستند که با تشدید حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه در طول دو هفته اخیر، شاهد شهادت اعضای خانواده و نزدیکان خود به بدترین شکل ممکن هستند و به تبع آن در معرض شدید ترین آسیبهای روحی و جسمی قرار دارند.

وزارت آموزش و پرورش فلسطین همچنین تأکید کرد که در حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه حدود یک چهارم مراکز آموزش عالی، مدارس و مؤسسه های مربوط به کودکان همچون مراکز ورزشی به کلی ویران شده است.

این وزارتخانه از کشورهای حامی جنایات رژیم صهیونیستی از جمله آمریکا خواست که به حمایتهای خود از حملات وحشیانه این رژیم علیه مردم غزه پایان دهند.

 در این بیانیه همچنین بر لزوم ایفای نقش سازمانها و نهادهای بین المللی از جمله یونیسف و یونسکو در حمایت از کودکان فلسطینی تأکید شده است.