جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران :

دولت درباره فجایع غزه تدبیری ‏بیندیشد

غزه,دانشجويي

جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران با صدور بیانیه ای حملات اخیر رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه را محکوم کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)؛متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

در این روزها که امت اسلامی به روزه و نماز استعانت ورزیده است، باردیگر دست ناپاک استکبار جهانی مردم مظلوم غزه را آماج حملات وحشیانه خود قرار داده و با وجود اعتراض مردم آزاده جهان، با حمایت قاطع امریکا حمله زمینی را نیز شروع کرده است.

غزه امروز مظلوم‌تر از همیشه، فجیع‌ترین ستم‌ها را تحمل می‌کند و شاهد هولوکاست واقعی است.

آیا نیم قرن مقاومت کافی نیست تا رژیم سفاک صهیونیستی دریابد ملت مظلوم فلسطین هرگز او را به ‏رسمیت نخواهد شناخت و از مبارزه دست بر نخواهد داشت؟!‏

آنچه باعث اندوه بیشتر می‌شود، سکوت دولت‌های عربی است که سران آن دل در گرو القابی مانند خادم الحرمین الشریفین داده اند.

ننگ‌تان باد ای سران عرب! ننگ بر شما که انسانیت را به مسلخ برده‌اید. نوار غزه در ‏یک فاجعه قرار گرفته اما دریغ از یک جو غیرت و مردانگی! گویی این بار شما مجوز قطعی کشتار فلسطینیان را صادر کرده‌اید!

شما دینداری‌تان را نشان داده‌اید! اسلام شما، اسلام آمریکایی است؛ اسلام خدعه و فتنه و نیرنگ؛ اسلام ‏حمایت از زرسالاران و زورسالاران بین‌المللی.‏

آنچه مسلم است پیروزی از آن ملت فلسطین است و این وعده الهی است. رسالت امروز ما دانشجویان، این است که ملت‌ها و دانشجویان نه تنها مسلمان، بلکه آزاد جهان را نسبت به این اتفاق تلخ و سکوت وقیحانه سیاستمداران برخی از کشورها و سازمان‌های بین المللی از جمله کنفرانس اسلامی و ... بیدار کنیم.

کسانی که با سکوت، در این جنایت شریکند و کسانی که حقوق بین‌الملل برای‌شان فقط در فضای سیاسی معنی پیدا می‌کند و سکوت امروزشان به معنای بی‌اعتباری همه شعارهای‌شان است که نسبت به حقوق انسان‌ها دم می‌زنند و فقط از حقوق بشر به عنوان حربه سیاسی استفاده می‌کنند و جایزه صلح نوبل می‌برند، اما نسبت به فجایع غزه عکس‌العملی نشان نمی دهند.

از همه مسلمانان می خواهیم در این روز که نزدیک به شب قدر است از خداوند قادر بخواهند، هرچه زودتر سرنوشت مستضعفین عالَم را خروج از چنگال مستکبرین مقدّر نماید و جرثومه‌های فسادی چون آمریکا و اسرائیل را به زباله‌دان تاریخ بریزد.

جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران ضمن محکومیت شدید فجایع غزه از سران کشورهای اسلامی -خصوصاً ‏دولت جمهوری اسلامی ایران- می‌خواهد که دست روی دست نگذاشته و برای اقدامی عملی تدبیری ‏بیندیشند.‏

براستی آیا وقت آن نرسیده که آن امام غایب از پس پرده برون آمده و جهانی را که پر از ظلم و جور ‏گشته، پر از عدل و داد نماید.

انتهای پیام

کد N400861