دوحه میزبان 2 نشست عباس با بان کی مون و مشعل است

قطر,غزه

منابع قطری اعلام کردند که محمود عباس و بان کی مون امروز (یکشنبه) با هدف بحث و گفتگو در خصوص پایان دادن به خشونت‌ها در نوار غزه نشستی را در دوحه برگزار می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز عربی، یک منبع قطری اعلام کرد که دوحه امروز (یکشنبه) میزبان نشستی میان محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین و بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل برای بحث و گفتگو در خصوص پایان دادن به خشونت‌ها در نوار غزه خواهد بود و این نشست با ریاست تمیم بن حمد آل ثانی، امیر قطر به عنوان "کانال ارتباطی" میان حماس و جامعه جهانی برگزار خواهد شد.

به گزارش منابع مذکور، قطر خواسته‌ها و شروط حماس برای توافق آتش‌بس را به جامعه جهانی ارائه کرده و این لیست به فرانسه و سازمان ملل اعلام شده است و در نشست امروز در خصوص این شروط بحث و گفتگو خواهد شد.

به گزارش منابع، بان کی مون از امروز (یکشنبه) سفر خود را به خاورمیانه جهت توافق برای آتش‌بس میان رژیم صهیونیستی و فلسطین آغاز می‌کند و قرار است به قطر، کویت، مصر، اردن، اراضی اشغالی و فلسطین سفر کند.

به گزارش منابع قطری قرار است عباس پس از نشست خود با بان کی مون با خالد مشعل، رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس نیز دیدار کند.

این درحالی است که به گزارش منابع، خالد مشعل امروز (یکشنبه) به همراه تعدادی از مسئولان فلسطینی برای بحث و گفتگو در خصوص آتش‌بس در نوار غزه به کویت وارد شده است.

انتهای پیام

کد N400753