در واکنش به اقدام آمریکا،

روسیه یک قانونگذار و 12 آمریکایی دیگر را ممنوع‌الورود کرد

مسکو یک قانونگذار آمریکایی و 12 تن دیگر مرتبط با زندان گوآنتانامو و زندان ابوغریب در عراق را در لیست افراد ممنوع الورود به روسیه قرار داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، الکساندر لوکاشویچ، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه‌ای گفت، جیم موران، قانونگذار دموکرات از ایالت ویرجینیا در واکنش به اقدام آمریکا در دوم ژوئیه سال جاری میلادی برای اعمال تحریم علیه آدام دلیمخانف، یکی از اعضای پارلمان روسیه، ممنوع الورود شد.

وی بدون پرداختن به جزئیات افزود: موران بارها به جرائم مالی متهم شده است.

12 تن از جمله دریادار ریچارد بوتلر، فرمانده زندان گوانتانامو و لیندی انگلند، سرباز سابقی که به بدرفتاری با زندانیان ابوغریب محکوم شده نیز در واکنش به اقدام آمریکا در مه سال جاری میلادی برای قرار دادن نام 12 تن در فهرست مگنتیسکی که مربوط به روس‌های مورد تحریم قرار گرفته در پی تجاوزات حقوق بشر است، ممنوع الورود شدند.

ژنرال ریکاردو سانچز بازنشسته که در سال‌های 2003 و 2004 میلادی فرمانده نیروهای زمینی آمریکا در عراق بوده، یانیس کارپینسکی، سرهنگ بازنشسته که فرماندهی زندان ابوغریب را به عهده داشته و گلادیس کسلر، یک قاضی فدرال که شکایت یک زندانی گوآنتانامو درباره غذا خوراندن اجباری در زمان اعتصاب غذا را رد کرد نیز در بین این افراد که ممنوع الورود شده‌اند، هستند.

موران گفت، وی گمان می‌کند که این تحریم به دلیل حمایتش از یک اصلاحیه مربوط به یک لایحه تخصیص بودجه دفاعی باشد که توسط مجلس نمایندگان آمریکا تصویب شده و آمریکا را از خرید هلی کوپتر از روسوبورونکسپورت منع می‌سازد.

روسوبورونکسپورت، فروشنده تسلیحاتی روسیه است که به تامین تسلیحات برای حکومت بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه متهم شده است.

وی افزود: من هیچ برنامه‌ای برای سفربه روسیه ندارم.

انتهای پیام

کد N400752