خالد مشعل به مصر نمی‌رود

جنبش حماس بار دیگر مخالفت خود را با طرح آتش‌بس مصر به شکل کنونی اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه خبری الجزیره، یکی از رهبران جنبش حماس اعلام کرد: مصر از طریق برخی میانجیگران از رهبران این جنبش به ریاست خالد مشعل، رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس خواسته تا برای بحث و گفت‌وگو درخصوص طرح آتش‌بس مصر برای پایان دادن به خشونت‌ها میان رژیم صهیونیستی و فلسطین به قاهره سفر کنند اما حماس با طرح آتش‌بس به شکل کنونی مخالف است.

رهبر مذکور گفت: جنبش حماس طرحی را قبول می‌کند که خواسته‌های مقاومت و مردم فلسطین را برآورده کند و به هرگونه نقش مصر برای آتش بس اعتراضی ندارد.

رهبر حماس افزود: ما آماده همکاری با هرگونه اقدامی از سوی هر طرفی در خصوص تحقق خواسته‌های مشخص شده فلسطینی‌ها که طی روزهای گذشته آن را ارائه کردیم، هستیم.

به گفته منابع عربی خالد مشعل، با درخواست نبیل العربی، دبیرکل اتحادیه عرب برای سفر به مصر و بحث و گفت‌وگو در خصوص طرح آتش بس مصر مخالفت کرده است.

به گفته منابع مذکور مشعل اعلام کرده که اگر طرح جدیدی ارائه شود که شروط مقاومت را برآورده سازد، حماس نیز آن را مورد بررسی قرار می‌دهد.

در پی تشدید خشونت‌ها میان رژیم صهیونیستی و فلسطین، قاهره طرح آتش‌بسی را برای پایان دادن به خشونت‌ها ارائه کرد اما جنبش حماس با این طرح مخالفت کرده و شروطی را برای پذیرش این طرح ارائه کرد.

این در حالی است که خبرنگار النشره در فلسطین عصر شنبه اعلام کرده بود که خالد مشعل احتمالا شب شنبه یا امروز (یکشنبه) همزمان با توافق رژیم صهیونیستی درخصوص بحث درباره طرح آتش‌بس مصر به قاهره می‌رود.

انتهای پیام

کد N400361