جلال طالبانی به عراق بازگشت

طالبانی,بازگشت

تهران ف ایرنا - تلویزیون دولتی عراق گزارش داد : جلال طالبانی رئیس جمهوری این کشور روز شنبه از حدود یک سال و نیم پیش که دچار سکته مغری شد و برای مداوا به خارج رفت، به عراق بازگشته است .

به گزارش خبرگزاری رویترز از بغداد ، در طول غیبت طالبانی ، گروهک های تروریستی بر منطقه وسیعی از کشور سلطه یافتند و مذاکره کنندگان اکنون در حال مذاکره برای تشکیل یک دولت جدید با هدف تقسیم قدرت هستند.

سیاستمداران عراقی پیشتر طی هفته جاری یک اسلام گرای میانه رو را به عنوان رئیس مجلس معرفی کرده ولی هنوز رئیس جمهوری یا نخست وزیر این کشور را انتخاب نکرده اند. نوری مالکی نخست وزیر عراق در حال مبارزه برای حفظ سمت خود است .

هرچند که پست ریاست جمهوری در عراق عمدتا یک پست تشریفاتی است ولی طالبانی به عنوان یک چهره وحدت بخش چه در داخل عراق محسوب می شود.

در همین حال ، منابع اتحادیه میهنی کردستان نیز تایید کردند که طالبانی پس از هیجده ماه مداوا در آلمان روز شنبه به سلیمانیه عراق بازگشته است .

به گزارش خبرگزاری فرانسه از سلیمانیه، یک خبرنگار این خبرگزاری گفت : رئیس جمهوری 80 ساله عراق با یک هواپیمای خصوصی وارد این شهر شده ولی تنها همراهان نزدیکش دسترسی به وی داشتند.

مترجمام 1403 ** 1917
کد N400103