کشتار بی سابقه کودکان درحمله نظامیان اسراییلی به غزه و واکنش های بین المللی

سازمانهای بین المللی

تهران – ایرنا - صندوق کودکان ملل متحد (یونیسف) در گزارشی اعلام کرده که طی 13 روزی که ارتش اسراییل حملات خود را علیه نوار غزه آغاز کرده، 59 کودک تاکنون جان خود را از دست داده اند.

به گزارش ایرنا ؛ مدیر اجرایی سازمان یونیسف اعلام کرده است : کودکان بیشترین سنگینی بار خشونت های روزافزون رژیم صهیونیستی در نوار غزه را به دوش می کشند و تاکنون در حملات این رژیم به غزه صدها کودک دیگر زخمی شده اند.

به گزارش پایگاه خبریˈالیوم السابعˈ، وی با صدور بیانیه ای نسبت به عواقب جسمی و روحی حمله رژیم صهیونیستی به کودکان فلسطینی هشدار داده و افزوده است: کودکانی که شاهد این خشونت ها هستند و به آن عادت دارند، بیشتر اوقات ˈهمزاد پنداریˈ می کنند و در آینده به این همزاد پنداری پناه خواهند برند.

لیک ادامه داد: کارمندان یونیسف در گفت وگو با خانواده های کودکانی که تحت تاثیر عمیق این خشونت ها قرار گرفته اند، متوجه شدند که این کودکان شبها نمی توانند بخوابند و دائما کابوس می بینند، از خوردن غذا امتناع می کنند و کم کم نشانه های نداشتن تمرکز بر آنها ظاهر می شود.

وزارت بهداشت فلسطین در آخرین خبر خود درباره کشتار کودکان فلسطینی اعلام کرد که کوچکترین قربانی کودک فلسطینی ،دختر بچه یک و نیم ساله است.

بسیاری از شخصیت های بلندپایه کشورهای مختلف خواستار آتش بس فوری از سوی سازمان ملل در این حملات شده اند.

ارتش رژیم صهیونیستی از دوشنبه گذشته در عملیات نظامی خود که آن را ˈصخره پایدارˈ نامیده، اقدام به حملات پیاپی به مناطق مختلف غزه کرده است.** حمله پیاپی / هر سه دقیقه یک بار

به گزارش پایگاه خبری ˈالنشرهˈ سازمان حقوق بشر اروپا - خاورمیانه که مقر آن در شهر ژنو سوییس است، در بیانیه ای تایید کرد که رژیم صهیونیستی هر سه دقیقه یک بار به نور غزه حمله می کند.

این سازمان در این بیانیه افزود: تا نیمه شب جمعه، اسراییل دو هزار و 61 راکت به نوار غزه شلیک کرده است، هزار و 402 بار به این منطقه حمله هوایی داشته و نیروی دریایی این رژیم با 329 گلوله غزه را هدف قرار داده و توپخانه آن 330 گلوله به سمت این شهر شلیک کرده است .

این سازمان خاطر نشان کرد که تاکنون 305 خانه فلسطینی به طور کامل ویران شده و 269 خانه دیگر نیز آسیب دیده است.

این سازمان از رژیم صهیونیستی خواسته است تا دست از توسل به خشونت علیه غیر نظامیان در نوار غزه و کشتار زنان و کودکان بردارد .

رسانه های بین المللی اعلام کرده اند که این ضدحمله ها به لحاظ شمار راکت های شلیک شده و دامنه تیررس آن ها که در برخی موارد تا شمالی ترین مناطق ˈحیفاˈ نیز اصابت کرده، از نوامبر سال 2012 تا کنون بی سابقه بوده است.

* 77 درصد قربانیان کودکان و غیرنظامیان

سازمان ملل اعلام کرد که 77 درصد قربانیان حملات رژیم صهیونیستی به غزه، غیرنظامیان و کودکان هستند.

به گزارش خبرگزاری آلمان، دیده بان حقوق بشر اعلام کرد : زنان و کودکان نیمی از زخمی های حملات رژیم صهیونیستی هستند و شواهد حاکی است 30 درصد کشته ها را زنان تشکیل می دهند.

سازمان دیده بان حقوق بشر که مقر آن در نیویورک است با استناد به نخستین گزارش سازمان ملل اعلام کرد: بیشتر مردانی که در حملات رژیم صهیونیستی به غزه کشته شده اند، غیرنظامی هستند.

این سازمان افزود: رژیم صهیونیستی از ابتدای حملات خود به نوار غزه دستکم 500 تن مواد منفجره را بر سر اهالی این منطقه فرو ریخته و بر اثر این حملات تاکنون یک هزار و255 خانه ویران و بیش از هشت هزار نفر آواره شده اند.

براساس آخرین آمار، در تهاجم نظامی همه جانبه رژیم صهیونیستی به مناطق مسکونی نوار غزه تاکنون بیش از 377 فلسطینی شهید و حدود دو هزار و 380 تن زخمی شده اند.

**/1457** 1917
کد N400083