انتقاد مقام روس از اتهام آمریکا علیه روسیه در مساله سانحه هواپیمای مالزی

روسیه,آمریکا,سانحه هواپیمای مالزی

مسکو- ایرنا- دمیتری راگوزین معاون امور دفاعی نخست وزیر روسیه از اتهام زودهنگام آمریکا علیه روسیه در مساله سانحه هواپیمای مالزی انتقاد کرد.

به گزارش ایرنا، راگوزین روز شنبه در وبلاگ خود در شبکه اجتماعی توییتر نوشت: مقامهای آمریکایی طرف مسئول در سرنگونی هواپیمای مالزی را پیش از آغاز تحقیقات در باره این حادثه نام می برند.

وی افزود: مقامهای آمریکایی در مورد صدام حسین (دیکتاتور معدوم عراق) هم که وی را به داشتن سلاح کشتار جمعی متهم کرده بودند این گونه رفتار کردند.

وی بر ضرورت توجه به نتایج تحقیقات بین المللی در مورد سانحه سرنگونی هواپیمای مالزی پیش از هر گونه نتیجه گیری در مورد این حادثه تاکید کرد.

هواپیمای بوئینگ 777 خطوط هوایی مالزی با 298 سرنشین روز پنجشنبه هفته گذشته هنگام عبور از فضای استان دونتسک در شرق اوکراین سرنگون و همه سرنشینان و خدمه آن کشته شدند.

باراک اوباما رییس جمهوری آمریکا روز جمعه گفت: جدایی طلبان حامی روسیه مسؤول سقوط هواپیمای خطوط هوایی مالزی در اوکراین هستند.

اوباما افزود: ولادیمیر پوتین رییس جمهوری روسیه قدرتمندترین فرد برای کاهش خشونت ها در اوکراین است اما وی تاکنون تصمیم به این کار نگرفته است.

وی ادامه داد: جدایی طلبان اوکراین همواره از سوی روسیه پشتیبانی می شوند که از جمله آن تحویل سلاح های ضد هوایی به آنهاست.

ˈآنتونی فاکسˈ وزیر حمل و نقل آمریکا هم روز گذشته نگرانی خود را از تأخیر در تحقیق در باره سانحه هواپیمای مالزی اعلام کرد و گفت: این قضیه نیازمند همکاری بین المللی است تا به طور کامل مشخص شود و ما برای کمک در این امر اعلام آمادگی می کنیم و امیدواریم جامعه جهانی پیرو ما باشد.

اروپام/2242**518** 1337
کد N399840