یک مقام آمریکایی: تمدید مذاکرات نشانه خلاقیت طرف‌های مذاکره کننده است

سیاسی

یک مقام ارشد آمریکا اعلام کرد: تصمیم تمدید مذاکرات هسته ای نشان از خلاقیت دو طرف برای یافتن راههایی دارد که تضمین کند ماهیت برنامه هسته‌ای ایران صلح‌آمیز است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از روزنامه نیویورک تایمز، هنوز مشخص نیست آیا با تمدید چهار ماه مهلت مذاکرات ایران و 1+5 می‌تواند زمان کافی باشد که دو طرف بتوانند پلی برای نزدیک کردن فاصله‌ها بسازند یا خیر.

برخی از نمایندگان جمهوری خواه در کنگره آمریکا اعلام می‌کنند که تمدید مهلت مذاکرات تنها راهی برای ایران است که بتواند تولید سوخت هسته‌ای خود را به همراه مذاکرات ادامه دهد.

این نمایندگان به دنبال تحریم‌های بیشتر برای ایران هستند اما کاخ سفید اعلام می‌کند هرگونه فشاری در این مقطع زمانی احتمال دارد مشکلات را پیچیده‌تر کند.

بیش از 300 نفر از اعضای کنگره به تازگی نامه‌ای خطاب به اوباما امضا کردند که در آن گام‌هایی را ذکر کرده‌اند که ایران باید برای رفع تحریم‌ها بردارد که از جمله این گام‌ها می‌توان به توقف توسعه برنامه موشکی و پایان دادن به حمایت از آنچه گروه‌های تروریستی خوانده شده، است. اما هیچ یک از این موضوعات بخشی از مذاکرات هسته‌ای نیست.

به گزارش ایسنا، شب گذشته ایران و 1+5 بر سر تمدید چهارماه مذاکرات هسته‌ای توافق کردند.

انتهای پیام

کد N399715