۰

مشعل: پیش از هر آتش‌بسی،‌ محاصره غزه باید پایان یابد

  • ۴بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه

رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس شرایط آتش‌بس با اسرائیل را اعلام کرد و گفت: پایان محاصره غزه، آزادی زندانیان سیاسی فلسطین و پایان تهاجمات از شروط اصلی ما برای آتش‌بس است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، خالد مشعل، رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس در مصاحبه با روزنامه دیلی‌تلگراف گفت: تا زمانی که رژیم صهیونیستی محاصره غزه را پایان ندهد، حماس با پیشنهاد آتش‌بس موافقت نخواهد کرد.

وی با بیان اینکه این سه درخواست از شروط اصلی برای آتش‌بس است گفت: اسرائیل باید به تهاجمات هوایی، دریایی و توپخانه‌ای و هدف‌قراردادن غیرنظامیان غزه پایان دهد و زندانیان فلسطینی را که در واکنش به مرگ سه شهرک‌نشین اسرائیلی در کرانه باختری بازداشت شده بودند، آزاد کرده و به صورت دائم محاصره غزه را پایان دهد.

خالد مشعل گفت: این درخواست‌های اصلی ماست و ما توافقی که درد و رنج مردم را طولانی‌تر کند به هیچ‌عنوان نمی‌پذیریم.

وی تأکید کرد: تمدید محدودیت‌های اعمال شده علیه غزه دیگر قابل قبول نیست و حماس از درخواست لغو کامل و دایمی تحریم‌ها علیه نوار غزه کوتاه نخواهد آمد. همچنین عبور غیرنظامیان و کالاها باید از طریق مرز انجام شود.

رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس با بیان اینکه جزئیات مطالبات حماس به مذاکره‌کنندگان داده شده است گفت: حماس همکاری خود را با مذاکره‌کنندگان تا زمان تحقق شروطش ادامه خواهد داد.

وی تأکید کرد که مصر، ترکیه و قطر نقش میانجی‌گر در این مذاکرات را ایفا می‌کنند.

مشعل در پاسخ به این سؤال که چرا در شرایطی که راکت‌های شما اثرگذار نیست و سیستم گنبد آهنین آن‌ها را خنثی می‌کند اما همچنان شما به حملاتتان ادامه می‌دهید؟ گفت: اگر راکت‌های ما اثرگذار نیست پس چرا جامعه جهانی بدنبال برقراری آتش‌بس است. حملات حماس حامیان خارجی اسرائیل را ترسانده است.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.