اوباما، روسیه را تهدید کرد

تسنیم نوشت:

رئیس‌جمهور آمریکا خشونت‌های اخیر در شرق اوکراین را که منجر به سرنگونی یک فروند هواپیمای مسافربری شده است، زنگ هشداری برای کشورهای اروپایی و کل جهان دانست.
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز؛ باراک اوباما، رئیس‌جمهور آمریکا درپی سقوط یک فروند هواپیمای مسافربری خطوط هوایی مالزی در اوکراین و تنش در شرق این کشور اعلام کرد که این اتفاق زنگ هشداری برای اروپا و جهان است.
وی در ادامه با مقصر دانستن روسیه در متوقف ساختن خشونتهایی که منجر به این حادثه شد این کشور را نسبت به اعمال تحریم‌های بیشتر تهدید کرد.
آمریکا اعلام کرده است که این هواپیما با یک موشک زمین به هوا که در اختیار جدایی‌طلبان اوکراین قرار دارد سرنگون شده است. رئیس جمهور آمریکا پس از این اظهارات گفتگوهایی را نیز با صدراعظم آلمان و نخست‌وزیران انگلیس و استرالیا انجام داد و بر انجام تحقیقات درباره علت سقوط این هواپیما تاکید کرد.
از سوی دیگر ناظران بین‌المللی اعلام کردند که افراد مسلح پس از ورود بازرسان در روز جمعه به محل حادثه مانع از تحقیقات آنها شدند. رئیس‌جمهور آمریکا مداخله نظامی در این باره را رد کرد و اما اعلام کرد که این کشور آماده تشدید تحریم‌ها است.
از سوی دیگر روسیه که به ادعای آمریکا اجازه دستیابی جدایی‌طلبان به تسلیحات را فراهم ساخته است اعلام کرد که مردم نباید درباره نتایج تحقیقات پیش‌داوری کنند.

5252

کد N399475