یک کارشناس مذهبی:

مردم، مسئولیت سنگینی در قبال مستمندان دارند

سیاسی

یک کارشناس مسائل مذهبی با اشاره به لزوم دستگیری از مستمندان در ماه مبارک رمضان، گفت: در آیین اسلام، مردم مسئولیت سنگینی در قبال مستمندان و تهیدستان جامعه بر عهده دارند.

یک کارشناس مسائل مذهبی با اشاره به لزوم دستگیری از مستمندان در ماه مبارک رمضان، گفت: در آیین اسلام، مردم مسئولیت سنگینی در قبال مستمندان و تهیدستان جامعه بر عهده دارند.

حجت‌الاسلام مهدی محبی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه زنجان، با بیان اینکه مسلمانان طبق آیین اسلام در قبال قشر مستمند و تهیدست جامعه، مسئولیت سنگینی بر عهده دارند، افزود: زندگی‌های امروزی نباید باعث شود تا مسلمانان از وضعیت زندگی هم‌نوعان خود غافل بمانند؛ چرا که همواره باید در تأمین نیازمندی‌های محرومان اجتماع کوشا باشیم.

وی با یادآوری اینکه پیامبر گرامی اسلام (ص) و پیشوایان دینی ما، سفارش‌های مؤکدی در زمینه دستگیری از نیازمندان داشته‌اند، تصریح کرد: این در حالیست که هر کدام از ائمه در عصر خود، نمونه برجسته‌ای از انسان‌دوستی و ضعیف‌نوازی به شمار می‌رفتند، به همین خاطر باید دستگیری از نیازمندان به‌ویژه در ماه نزول قرآن را جزو اولویت‌های اصلی خود قرار دهیم.

این کارشناس مذهبی با اشاره به فضیلت‌های حضرت امام حسن مجتبی(ع)، اظهار کرد: پیشوای دوم ما نه تنها از نظر علم، تقوی، زهد و عبادت، مقامی برگزیده و ممتاز داشتند، بلکه از لحاظ بذل و بخشش و دستگیری از درماندگان نیز در عصر خود زبانزد خاص و عام بودند و وجود گرامی آن حضرت، آرام‌بخش دل‌های دردمند، پناهگاه مستمندان و تهیدستان و همچنین نقطه امید درماندگان بودند.

محبی با اشاره به اینکه برخورد بدون منت با نیازمندان باید سرلوحه کارهایمان باشد، خاطرنشان کرد: لازمه رسیدن به این مهم آن است که طریقت دستگیری امیرالمؤمنین علی(ع) از نیازمندان را الگویی نمونه برای خود قرار دهیم تا همواره بتوانیم خدمات بی‌منتی در این راستا انجام دهیم.

انتهای پیام

کد N399393