چین از نقض آتش بس توسط رژیم صهیونیستی انتقاد کرد

غزه,چین

پکن – ایرنا – ˈهونگ لیˈ سخنگوی وزارت امور خارجه چین با انتقاد از رژیم صهیونیستی برای نقض آتش بس، گفت که این رژیم باید به قطعنامه آتش بس هماهنگ باشد.

به گزارش ایرنا، آتش بس موقت پنج ساعته ای از روز پنجشنبه در نوار غزه برقرار شد اما جنگنده های رژیم صیهونیستی با شروع مجدد حملات به نوار غزه این آتش بس را نقض کردند.

به نوشته روز شنبه تارنمای ˈچاینا دیلیˈ، سخنگوی وزارت امور خارجه چین، گفت: فلسطین و اسراییل باید با قطعنامه آتش بس هماهنگ شوند و برای تحقق این هدف تلاش کنند.

سخنگوی وزارت امور خارجه چین با انتقاد از رژیم صهیونیستی به دلیل نقض آتش بس و حملات زمینی به نوار غزه، نسبت به تشدید درگیری دو طرف و تلفات جانی ناشی از آن ابراز نگرانی کرد.

وی ضمن استقبال از پیشنهاد مصر برای آتش بس، از رژیم اشغالگر قدس و فلسطینیان خواست برای امنیت مردم و صلح و ثبات منطقه از خود خویشتنداری نشان دهند.

این سخنگوی چینی، گفت: فلسطین و اسراییل باید با پیشنهاد جامعه جهانی هماهنگ شده و برای جلوگیری از وخیم تر شدن اوضاع از عملیات نظامی خودداری کنند تا آتش بس هر چه زودتر تحقق یابد.

تعداد شهدای حملات رژیم صهیونیستی در دومین روز از تجاوز زمینی و دوازدهمین روز از حملات به غزه به 293 شهید رسید. دو هزار و 200 نفر نیز در این حملات مجروح شدند.

دکتر حسن روحانی رییس جمهوری ایران روز جمعه در گفت وگوی تلفنی با ولادیمیر پوتین رییس جمهور روسیه با اشاره به ضرورت اقدام فوری مجامع بین المللی به ویژه شورای امنیت سازمان ملل برای توقف کشتار و سرکوب مردم بی گناه فلسطین، خواستار توقف فوری تجاوز رژیم صهیونیستی، محکومیت اقدامات جنایتکارانه آن و لغو فوری محاصره غزه برای کمک رسانی به مردم به ویژه مجروحین این جنایات شد.

آساق**1611
کد N399248