بیانیه مشترک اشتون و ظریف قرائت شد:هنوز فاصله قابل توجهی پیرامون برخی موضوعات اساسی باقی مانده است

محمدجواد ظریف,کاترین اشتون,مذاکرات هسته ایران با 5 بعلاوه 1

ظریف و اشتون بیانیه مشترکی را در پایان مذاکرات وین 6 قرائت کردند.

به گزارش خبرآنلاین،در کنفرانس خبری ظریف و کاترین اشتون ، بیانیه مشترک ایران و 1+5 درباره تمدید مذاکرات هسته ای وین قرائت شد که در آن آمده است:ما به همراه مدیران سیاسی کشورهای 3+3 به صورت فشرده برای رسیدن به یک برنامه جامع اقدام مشترک با استفاده از شتاب سیاسی حاصل از تصویب و اجرای روان برنامه اقدام مشترک 24 نوامبر 2013 توسط طرفین تلاش کردیم.

ما از دولت اتریش و از سازمان ملل برای حمایت فوق العاده شان در میزبانی این مذاکرات در وین سپاسگزاریم.

ما جلسات مختلفی در اشکال مختلف و در فضای سازنده برگزار کردیم تا به یک راه حل جامع در دراز مدت مورد توافق مشترک که تضمین نماید برنامه هسته ای ایان همواره صلح آمیز خواهد بود دست یابیم.

در چند هفته گذشته ما تلاش های خود را به صورت فزاینده تشدید کردیم از جمله از طریق حضور فعال وزرا و معاونین وزرای امور خارجه 6 که روز 13 ژوئیه 2014 به وین آمدند تا از نزدیک با میزان پیشرفت مذاکرات آشنا شوند، گرچه ما پیشرفت های ملموسی در برخی از موضوعات داشته ایم و مشترکا برای تدوین یک متن برنامه جامع اقدام مشترک کار کرده ایم، لکن هنوز فاصله قابل توجهی پیرامون برخی موضوعات اساسی باقی مانده است که نیاز به زمان و تلاش بیشتری دارد از این رو ما به همراه وزرای خارجه 3+3 تصمیم گرفتیم که اجرای اقدام مشترک را تا 24 نوامبر که مطابق با زمان بندی پیش بینی شده در برنامه اقدام است ادامه دهیم.

ایران و 3+3 مجددا تلاش می کنند که اجرای تمامی تعهداتشان در برنامه مشترک اقدام را به صورت موثر و به موقع ادامه خواهند داد.

ما به عزم راسخ برای رسیدن به توافق پیرامون یک برنامه جامع اقدام مشترک در اولین فرصت ممکن جلسات خود را در اشکال مختلف طی هفته های آینده برگزار خواهیم کرد.

 

/212 212

 

کد N399200