واکنش اوباما و وزیر حمل و نقل آمریکا به حادثه سقوط هواپیما در اوکراین

اوکراین,آمریکا,سقوط هواپیما

تهران- ایرنا- باراک اوباما رییس جمهوری آمریکا روز جمعه گفت که جدایی طلبان حامی روسیه مسؤول سقوط هواپیمای خطوط هوایی مالزی در اوکراین هستند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، اوباما همچنین گفت که ولادیمیر پوتین رییس جمهوری روسیه قدرتمندترین فرد برای کاهش خشونت ها در اوکراین است اما وی تاکنون تصمیم به این کار نگرفته است.

اوباما ادامه داد که جدایی طلبان اوکراین همواره از روسیه پشتیبانی می شوند که از جمله آن، سلاح های ضد هوایی است.

در همین راستا، ˈآنتونی فاکسˈ وزیر حمل و نقل آمریکا نگرانی خود را از تأخیر در تحقیق در این باره اعلام کرد و گفت: این قضیه نیازمند همکاری بین المللی است تا به طور کامل مشخص بشود و ما برای کمک در این امر اعلام آمادگی می کنیم و امیدواریم جامعه جهانی پیرو ما باشد.

وی این سخنان را در حالی ایراد می کند که متخصصان پلیس فدرال آمریکا (اف.بی.آی) و هیأت امنیت حمل و نقل ملی آمریکا به سوی منطقه رفته اند تا به روند بررسی این رخداد کمک کنند.

هنوز گمانه زنی هایی در مورد این که ممکن است این هواپیمای مسافربری با 298 سرنشین با اصابت موشک سرنگون شده باشد، وجود دارد. این هواپیمای بوئینگ 777 خطوط هوایی مالزی با 298 سرنشین روز پنجشنبه هنگام عبور از فضای استان جدایی طلب دونتسک در شرق اوکراین سرنگون شد و همه سرنشینان آن کشته شدند.

رسانام**9242**1504
کد N399139