حزب ایتالیایی: کشتار مردم غزه وجدان ما را تکان داد

غزه,پنج ستاره,ایتالیا

رم- ایرنا- حزب ˈپنج ستارهˈ ایتالیا به رهبری ˈبپه گریلوˈ ضمن ابراز نگرانی از کشتار مردم بی گناه غزه، خواستار مداخله دولت این کشور به عنوان رییس دوره ای اتحادیه اروپا در پایان دادن به جنگ شد.

به گزارش ایرنا، این حزب در بیانیه ای اعلام کرد: ایتالیا که عهده دار ریاست دوره ای اتحادیه اروپاست، نمی تواند در مقابل کشتار مردم غیر نظامی در غزه ساکت و بی تحرک بماند؛ خونریزی ها غیر نظامیان وجدان همه ما را تکان داد.

در این بیانیه آمده است: ما از ˈمتئو رنتزیˈ نخست وزیر می خواهیم تا فوراً در جهت رسیدن به یک آتش بس و از سرگیری گفت وگو ها، دست به ابتکار عملی در قبال اسرائیل و مقامات فلسطینی بزند.

این حزب افزود: خونریزی ها علیه غیر نظامیان وجدان همه ما را تکان می دهد؛ پس اگر پرتاب موشک از سوی حماس را محکوم می کنید، باید استفاده اسرائیل از فناوری های مدرن و سیستم های تسلیحاتی که ورای حق دفاع است را نیز محکوم کنید.

در این بیانیه خوانده می شود: ما از دولت ایتالیا می خواهیم تا فروش تسلیحات نظامی به اسرائیل را متوقف و همین پیشنهاد را به اتحادیه اروپا نیز ارائه دهد.

این حزب همچنین از دولت ایتالیا خواست تا 30 فروند هواپیمای سفارشی ˈام 346ˈ را به رژیم صهیونیستی تحویل ندهد و همچنین اجزای مربوط به ارتباطات ماهواره ای در توافق با رژیم صهیونیستی را خریداری نکند.

خبرگزاری رسمی ایتالیا (آنسا) نیز از آویخته شدن شعارنوشته های ضد اسرائیلی بر سر در کنیسه یهودیان در شهر ˈورچلیˈ در شمال این کشور خبر داد.

آنسا نوشت: شعار نوشته ˈاسرائیل قاتلˈ، ˈفلسطین آزاد شودˈ، ˈبمباران غزه بس استˈ بر سر در کنیسای یهودیان در این شهر نصب شده بود.

اروپام**2171**1504
کد N399076