برکناری گزارشگر شبکه خبری آمریکایی در پی گزارش کشتار اسرائیل در غزه

غزه,شبکه خبری ان بی سی نیوز,ایمن محی الدین

تهران- ایرنا- شبکه تلویزیونی آمریکایی ˈان بی سی نیوزˈ گزارشگر خود را به علت تهیه و پخش گزارش مفصلی در باره کشته شدن چهار کودک فلسطینی در حملات هوایی رژیم صهیونیستی به نوار غزه، از این سرزمین فلسطینی فراخواند.

به نوشته روزنامه ˈدیلی استارˈ چاپ بیروت، مدیران شبکه ان بی سی نیوز در پی پخش گزارش ˈایمن محی الدینˈ در باره حادثه کشتار در ساحل غزه که شامل جزییات اختصاصی و مفصلی بود، به وی دستور دادند نوار غزه را ترک کند.

دستور ˈدیوید وردیˈ مدیر ارشد اجرایی ان بی سی به محی الدین برای ترک فوری نوار غزه، موجب خشم روزنامه نگاران و گزارشگران همکار وی در داخل و خارج این شبکه خبری شد.

هرچند این شبکه هنوز به طور رسمی در باره علت حذف گزارش های محی الدین در باره غزه از برنامه های خبری خود اظهار نظری نکرده است، اما مدیران اجرایی ان بی سی گفته اند که تصمیم خروج مح الدین از نوار غزه به علت نگرانی های امنیتی در پی تصمیم رژیم صهیونیستی برای حمله زمینی به غزه بوده است.

این در حالی است که این شبکه به محض برکنار کردن محی الدین، تصمیم به اعزام ˈریچارد انگلˈ گزارشگر ارشد خود در امور خارجی به غزه گرفته است.

محی الدین پس از کشته شدن این چهار کودک در صفحه توییتر خود نوشت که با آنها در ساحل غزه فوتبال بازی می کرده است.

وی، مفصل ترین گزارش را در باره مرگ این کودکان 9 تا 11 ساله ارایه کرد که عضو یک خانواده بودند.

محی الدین همچنین به مصاحبه اختصاصی با والدین این قربانیان و یک کودک زخمی شده پرداخت که برای رفتن به اتاق عمل بیمارستان آماده می شد و سپس در گفت وگو با شبکه تلویزیونی ˈام اس ان بی سیˈ روایت خود را در باره چگونگی رخ دادن این حادثه بیان کرد.

ˈراینا خالفˈ روزنامه نگار مستقل، با متهم کردن شبکه ان بی سی به سانسور گزارش های خبرنگار خود، گفت که برکناری محی الدین با تهیه و پخش این گزارش ارتباط داشته است.

این روزنامه نگار مصری - آمریکایی که به علت تجربه گسترده خود در باره گزارش وقایع خاورمیانه معروف است، فعالیت خود را در شبکه خبری ان بی سی در سال 2001 آغاز کرد؛ اما بعداً به شبکه های فاکس نیوز، سی ان ان و الجزیره انگلیسی رفت.

انتخاب محی الدین به عنوان یکی از 100 فرد بانفوذ جهان در سال 2011 توسط مجله تایم، مدیران شبکه خبری ان بی سی را بر آن داشت که وی را دوباره به همکاری دعوت کنند.

خاورم**1486**1504
کد N398885