در گفت‌وگوی لاریجانی با رمضان عبدالله و خالدمشعل تاکید شد

لزوم حمایت کشورهای اسلامی از مقاومت/ملت ایران در کنار مردم فلسطین است

علي لاريجاني,فلسطين,حماس,رييس مجلس شوراي اسلامي

رئیس مجلس شوری اسلامی گفت: ملت بزرگ ایران در همه شرایط در کنار مردم مظلوم فلسطین بوده و خواهد بود و به هر نحوه ممکن از مبارزات حق طلبانه آنها حمایت می‌کند.

رئیس مجلس شوری اسلامی گفت: ملت بزرگ ایران در همه شرایط در کنار مردم مظلوم فلسطین بوده و خواهد بود و به هر نحوه ممکن از مبارزات حق طلبانه آنها حمایت می‌کند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، علی لاریجانی عصر روز گذشته (26 تیرماه) در گفت‌وگوهای تلفنی جداگانه با رمضان عبدالله دبیرکل جنبش اسلامی فلسطین و خالد مشعل دبیر سیاسی جنبش حماس پیرامون آخرین تحولات فلسطین به ویژه اوضاع غزه گفتگو و تبادل نظر کرد.

لاریجانی با اشاره به حملات وحشیانه رژیم اشغالگر قدس به فلسطین، تصریح کرد: بی تردید ملت فلسطین در این مقاومت مجاهدانه پیروز خواهند بود و در آینده نقش اساسی در تعیین تکلیف مسایل منطقه ایفا خواهند کرد.

وی با بیان این‌که «کشورهایی که تا به حال قدرت مقاومت را منکر بوده‌اند، در این مبارزه درک درستی از قدرت محور مقاومت پیدا کردند» گفت: رژیم صهیونیستی در این حملات خود هرچند سبوعانه عمل کرد، اما به دلیل محاسبات غلط و پایداری و ایستادگی نیروهای مقاومت با یک شکست جدی مواجه شده‌اند.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه خاطرنشان کرد: کشورهای اسلامی باید در این شرایط با کنار گذاردن اختلافات از مقاومت مظلومانه مردم فلسطین حمایت کنند.

وی همچنین تاکید کرد: ملت بزرگ ایران در همه شرایط در کنار مردم مظلوم فلسطین بوده و خواهد بود و به هر نحوه ممکن از مبارزات حق‌طلبانه آنها حمایت می‌کند.

براساس این گزارش رمضان عبدالله، دبیرکل جبش جهاد اسلامی فلسطین در گفتگوی خود با رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به قدرت نیروی مقاومت در مبارزه با رژیم صهیونیستی، تاکید کرد: مردم مقاومت فلسطین در این مبارزه پیروز خواهند شد و ثمرات این مقاومت و پیروزی را می‌دانند.

وی با قدردانی از حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران از ملت مظلوم فلسطین، گفت: حمایت‌های بی دریغ جمهوری اسلامی ایران از مردم فلسطین در همه شرایط نقش بسیار مهمی در پایداری و ایستادگی ملت فلسطین و به ویژه نیروهای مقاومت داشته است.

عبدالله همچنین تاکید کرد: این مبارزه به زودی به پیروزی ملت فلسطین منجر خواهد شد و کشورهای منطقه باید تلاش کنند از مردم فلسطین در این مبارزه حق طلبانه حمایت کنند.

خالد مشعل، دبیر سیاسی جنبش حماس نیز در گفتگوی تلفنی خود با رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن قدردانی از حمایت مستمر لاریجانی از آرمان فلسطین، گفت: جمهوری اسلامی ایران در همه شرایط از مبارزه مردم مسلمان فلسطین حمایت کرده و این امر نقش اساسی در موفقیت‌ها و پیروزی‌های مردم فلسطین داشته است.

وی خاطرنشان کرد: نیروهای مقاومت اعم از جهاد اسلامی فلسطین، حماس و سایر نیروهای مبارز ما در کمال همبستگی و همکاری با یکدیگر در مقابل تهاجم همه جانبه نیروی صهیونیستی ایستاده و به امید پیروزی دست خواهند یافت.

خالد مشعل در ادامه تصریح کرد: ملت‌های مسلمان در کشورهای اسلامی باید با کنار گذاشتن اختلافات از مردم فلسطین به ویژه غزه از این میدان جهاد و مبارزه حمایت کنند.

دبیر سیاسی جنبش حماس نیز همچنین سلام‌های گرم و و برادرانه ملت فلسطین و نیروهای مقاومت فلسطین را به رهبر معظم انقلاب اسلامی و ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران ابلاغ کرد.

انتهای پیام

کد N398822