اندونزی خواستار تحقیقات بین المللی در خصوص سقوط ام.اچ 17 شد

اندونزی,مالزی

کوالالامپور- ایرنا - ˈسوسیلو بامبانگ یودهویونوˈ رییس جمهور اندونزی روز جمعه سرنگونی هواپیمای پرواز ام.اچ 17 خطوط هوایی مالزی که 12 تبعه این کشور مسافر آن بودند را نقض قوانین بین المللی و جنایت جنگی دانست و خواستار تحقیقات بین المللی فوری در این خصوص شد.

به گزارش ایرنا، رییس جمهور اندونزی در یک سخنرانی تلویزیونی گفت: در صورت تایید سرنگونی این هواپیمای بوئینگ توسط موشک نظامی، این امر می تواند نقض قوانین بین المللی و جنایت جنگی قلمداد شده و مجرمان باید به شدت مجازات شوند.

وی گفت که اندونزی آماده حضور در تیم تحقیقاتی بین المللی در خصوص سرنگونی این هواپیمای مالزیایی است.

یودهویونو همچنین دستور داد خطوط هوایی اندونزی از پرواز بر فراز آسمان اوکراین و حدود مرزی روسیه و اوکراین و نوار غزه خودداری کنند.

وی خواستار اقدام فوری شورای امنیت سازمان ملل در خصوص سرنگونی هواپیمای مالزی در آسمان اوکراین و حل مسالمت آمیز مساله اوکراین شد.

شورای امنیت سازمان ملل قرار است با توجه به درخواست انگلیس امروز (جمعه) برای بررسی سقوط هواپیمای مالزیایی در شرق اوکراین جلسه اضطراری تشکیل دهد.

رییس جمهور اندونزی همچنین از جامعه بین المللی خواست گام های جدی برای جلوگیری از ادامه خشونت ها در غزه با توجه به حملات زمینی رژیم اشغالگر قدس بردارند.

آساق**1611
کد N398728