تروریست های داعش 90 تن را در استان حمص سوریه قتل عام کردند

سوریه,حمص,داعش

تهران – ایرنا – گروه دیده بان حقوق بشر سوریه روز جمعه اعلام کرد که نیروهای گروه تروریستی داعش، در پی اشغال یک حوزه گازی در استان ˈحمصˈ سوریه، دستکم 90 تن از نیروهای دولتی، نگهبانان غیرنظامی و کارکنان این حوزه را کشته اند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از بیروت، این گروه مستقر در خاک انگلیس، اقدام روز پنجشنبه گروه تروریستی داعش را در اشغال حوزه ˈشعرˈ واقع در استان حمص، بزرگترین عملیات ضد حکومتی این گروه از هنگام تاسیس آن در سال گذشته میلادی (2013)، توصیف کرد.

ˈرامی عبدالرحمانˈ مدیر این گروه ناظر بر اوضاع سوریه، افزود: دستکم 90 تن که عمدتا نگهبان و اعضاء نیروی شبه نظامی دفاع ملی سوریه بودند، در حمله نیروهای داعش به حوزه گازی شعر در استان حمص کشته شدند.

وی به فرانس پرس گفت که 25 تن از مقتولان، کارکنان غیرنظامی این حوزه گازی و بقیه نگهبانان اعزامی وزارت نفت و اعضاء نیروی دفاع ملی سوریه بودند.

در تصاویری که ظاهرا به وسیله تروریست ها از این حوزه گازی برداشته شده و از طریق اینترنت منتشر شده، ده ها جسد دیده می شود که برخی قطعه قطعه و در صحرا پراکنده شده است.

در یک فیلم ویدیویی دیگر نیز یک تروریست در حالی که در کنار اجساد به زبان آلمانی همراه با اصطلاحات مذهبی به زبان عربی سخن می گوید، این کشتار را جشن گرفته است.

نیروهای گروه تروریستی داعش که در ماه گذشته میلادی ˈژوئنˈ تاسیس خلافت اسلامی را در بخش هایی تحت اشغال خود در سوریه و عراق، اعلام کرد، استان نفت خیز ˈدیرالزورˈ سوریه را نیز تصرف کرده اند که در همسایگی استان حمص و مرز عراق قرار دارد.

خاورم**1486**1547
کد N398664