نشست اضطراری شورای امنیت برای بررسی علل سقوط هواپیمای مالزیایی

تسنیم نوشت:

شورای امنیت سازمان ملل امروز جمعه نشست فوق العاده و فوری را برای بررسی شرایط اوکراین برگزار می‌کند و احتمالا در این نشست با صدور بیانیه ای خواستار تحقیق کامل و مستقل بین المللی در خصوص علت اصلی سقوط هواپیمای مسافربری مالزی خواهد شد.
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، انگلیس با ارائه پیش نویس بیانیه‌ای به شورای امنیت بر لزوم همکاری طرفهای درگیر در اوکراین برای دستیابی بازرسان و ناظران بین المللی به محل سقوط هواپیمای مسافربری مالزی در شرق اوکراین تاکید کرده است.
بر اساس این گزارش، هواپیمای خطوط هوایی مالزی روز گذشته با 295 سرنشین در شرق اوکراین سقوط کرده است. مقام های روسی خواستار مهلت بیشتر تا صبح امروز جمعه شده اند تا 3 پاراگراف از این بیانیه را بیشتر مورد بررسی قرار دهند.
قرار است شورای امنیت سازمان ملل امروز ساعت 10 صبح به وقت محلی نشستی را در خصوص اوضاع اوکراین برگزار کند. بیانیه پیشنهادی خواستار تحقیق مستقل بین‌المللی با همکاری کارشناسان و متخصصان هوایی برای روشن شدن علت اصلی سقوط هواپیمای مسافربری مالزی شده است.
نشست شورای امنیت با درخواست انگلیس برگزار می‌شود. نماینده انگلیس در سازمان ملل تاکید کرد: ما پیش از انتشار خبر مربوط به سقوط هواپیمای مالزی قصد داشتیم تا درخواست خود برای برگزاری نشست فوری شورای امنیت برای بررسی اوضاع اوکراین را مطرح کنیم و وقوع این حادثه نیز برگزاری این نشست را ضروری‌تر کرده است.
مقام های آمریکایی بر این باورند که هواپیمای مسافربری مالزی توسط یک موشک زمین به هوا سرنگون شده است.

5252

کد N398594