کلینتون: دستور کار ویژه‌ای برای ریاست‌جمهوری احتمالی‌ام دارم / فشارها بر روسیه بیشتر شود

آمريكا,روسيه

هیلاری کلینتون گفته است در صورتی که تصمیم بگیرد برای انتخابات ریاست جمهوری 2016 نامزد شود دستور کار بسیار ویژه‌ای خواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه سابق آمریکا اعلام کرده که تصمیم نهایی‌اش درباره نامزدی در انتخابات آتی ریاست جمهوری آمریکا که قرار است 2016 برگزار شود، کاملا شخصی است و تا تولد نوه‌اش در پایان سال جاری میلادی این تصمیم را اتخاذ نخواهد کرد.

وی همچنین در مصاحبه خود با شبکه خبری پی بی اس اعلام کرده که نقش مدرن رئیس جمهوری آمریکا بزرگتر و سخت‌تر خواهد بود.

وزیر امور خارجه سابق آمریکا ادامه داد: در صورتی که تصمیم بگیرم برای این انتخابات نامزد شوم، دستور کار خیلی خاصی را در نظر می‌گیرم اما هم اکنون ما انتخابات بزرگی را در اواسط سال 2014 و برای تعیین این که چه کسانی باید سنای آمریکا را رهبری کنند خواهیم داشت. من بعدا هم می‌توانم درباره نامزدی‌ام در انتخابات ریاست جمهوری 2016 تصمیم بگیرم.

نظرسنجی‌های اخیر نشان می‌دهد که هیلاری کلینتون در راس نامزدهای دموکرات انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا قرار دارد اما تصمیم گیری وی برای اینکه بخواهد برای این رقابت انتخاباتی نامزد شود یا خیر هنوز تایید نشده است.

اظهارنظرهای کلینتون پس از آن مطرح شد که بعضی دموکرات‌ها امیدواری خود را درباره اینکه وزیر امور خارجه سابق کشورشان دیدگاه بسیار خاصی را در مورد رهبری کشور در صورت پیروزی در انتخابات 2016 در پی می‌گیرد ابراز شد.

در همین حال وی چند ساعت پس از سقوط هواپیمای خطوط هوایی مالزی در شرق اوکراین گفت: رهبران اروپا بایستی فشار خود را بر ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه بیشتر کنند.

وی افزود: به خاطر تهاجمات روسیه در منطقه رهبران اروپایی بایستی خشمگین باشند. من تحریم‌های جدید آمریکا علیه روسیه را مورد حمایت قرار می‌دهم اما امیدوارم که پوتین به خویشتن داری پرداخته و محاسبات خود را در منطقه تغییر دهد.

وزیر امور خارجه سابق آمریکا با اشاره به مسائل داخلی کشور در ادامه گفت: نابرابری اقتصادی همچنان یک مشکل اساسی در آمریکاست و کشور با یک بحران اقتصادی دست و پنجه نرم می‌کند و ما یک بحران سیاسی در دموکراسی خود داریم. به عقیده من اقتصاد و سیاست رابطه مستقیمی با یکدیگر دارند.

این مقام سابق وزارت امور خارجه آمریکا گفت: تقویت و رشد اقتصادی در جریان ریاست جمهوری بیل کلینتون همسرم کاملا مشهود بود چرا که میلیون‌ها تن از فقر نجات پیدا کردند. من امیدوارم که این تجربیات به من کمک کند تا در صورت انتخاب شدن در مقام ریاست جمهوری آمریکا مشاغل بیشتری را ایجاد کرده و به فقر در کشور پایان دهم.

وزیر امور خارجه سابق آمریکا ادامه داد: من هیچ تصویری ذهنی در مورد اینکه کمپین انتخاباتی‌ام به چه میزان سخت و دشوار است ندارم اما مطمئنا این کمپین انتخاباتی آسان نخواهد بود چرا که من با مشکلات زیادی مواجه می‌شوم.

انتهای پیام

کد N398585