شرق اوکراین منطقه پرواز ممنوع شد

ایسنا نوشت:

مقامات اوکراینی در پی سقوط هواپیمای خطوط هوایی مالزی در شرق این کشور منطقه پرواز ممنوع اعلام کردند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) از مالزی، در پی سقوط هواپیمای بوئینگ 777 خطوط هوایی مالزی در نزدیکی مرز اوکراین و روسیه یوروکنترل، نهاد کنترل کننده ایمنی پروازهای اتحادیه اروپا اعلام کرد که مقامات اوکراینی در شرق این کشور منطقه پرواز ممنوع اعلام کرده‌اند.

در همین حال در پی اعلام دولت اوکراین مبنی بر اینکه این هواپیما توسط یک حمله تروریستی ساقط شده است، خطوط هوایی اروپایی و آمریکایی مسیرهای پروازی خود را تغییر داده‌اند.

در اطلاعیه یوروکنترل در این خصوص آمده است که تمامی پروازها باید مسیر خود را تغییر دهند و درخواست هیچ خط هوایی برای عبور از این منطقه پذیرفته نخواهد شد.

اداره هوانوردی فدرال آمریکا نیز اعلام کرد منطقه ممنوعه پروازی شامل کل منطقه اطلاعات پروازی سیمفروپل و دنپروپتروفسک می‌شود.

این اداره در اخطار خود تاکید کرد: چنین اقدامی ممنوعیتی که در ماه آوریل از سوی اداره هوانوردی فدرال آمریکا مبنی بر ممنوعیت عملیات‌های پروازی آمریکا بر فراز منطقه کریمه اوکراین و مناطق مجاور آن در دریای سیاه و دریای آزوف صادر شد را تمدید می‌کند.

در ادامه این بیانیه آمده است: در حال حاضر هیچ پرواز برنامه ریزی شده هواپیماهای مسافربری آمریکا از طریق این حریم هوایی انجام نخواهد پذیرفت.

همچنین مقامات اداره هوانوردی غیر نظامی چین نیز اعلام کردند که به همه هواپیماهای چینی که قرار است بر فراز اوکراین پرواز کنند دستور داده شده تا از حریم هوایی مربوط به سقوط هواپیمای مسافربری مالزیایی اجتناب کنند. به گفته این اداره هر هفته 28 پرواز بر فراز این منطقه صورت می‌گرفته است.

روز پنج شنبه هواپیمای بوئینگ 777 مالزی با 283 مسافر و 15 خدمه پروازی در شرق اوکراین و در نزدیکی مرز روسیه سقوط کرد.

5252

کد N398547