اردوغان اسرائیل را به نسل کشی سیستماتیک در غزه متهم کرد

تركيه,اسراييل

نخست وزیر ترکیه در جدیدترین انتقادات خود علیه اسرائیل، تل‌آویو را به انجام یک نسل کشی سیستماتیک در نوار غزه متهم کرد.

نخست وزیر ترکیه در جدیدترین انتقادات خود علیه اسرائیل، تل‌آویو را به انجام یک نسل کشی سیستماتیک در نوار غزه متهم کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری فرانسه، رجب طیب اردوغان، نخست وزیر ترکیه که قصد دارد در انتخابات ریاست جمهوری 10 اوت سال جاری میلادی شرکت کند، در جدیدترین حملات خود علیه اسرائیل، دولت تل آویو را متهم کرده که به دنبال انجام یک نسل کشی سیستماتیک علیه ساکنان نوار غزه و تمامی مردم فلسطین است؛ صحبت‌هایی که مطمئنا باعث مشکل ساز شدن در روابط بین تل آویو و آنکارا خواهد شد.

اردوغان در جریان نشستی با اندیشمندان اسلامی در استانبول گفت: این نخستین بار نیست که ما با چنین اوضاعی مواجه می‌شویم. از زمان ایجاد اسرائیل در سال 1948 ما شاهد تلاش‌های تل‌آویو در انجام نسل کشی سیستماتیک علیه مردم بی گناه فلسطین بوده‌ایم و هم اکنون نیز در ماه رمضان شاهد این اقدامات از جانب ارتش اسرائیل علیه فلسطینی‌ها در نوار غزه هستیم.

اردوغان ادامه داد: متاسفانه جهان غرب همچنان در مقابل جنایات اسرائیل علیه مردم بیگناه نوار غزه سکوت کرده و بالاتر از همه جهان اسلام نیز چنین روندی را پیش گرفته است چرا که آنهایی که زندگی‌شان را از دست می‌دهند فلسطینی هستند و شما نمی‌توانید صدای آنها را بشنوید.

نخست وزیر ترکیه ادامه داد: سازمان ملل و سایر نهادهای بین المللی نیز در مقابل جنایات اسرائیل علیه مردم غزه سکوت کرده‌اند و هیچ قطعنامه‌ای را به تصویب نمی رسانند. آیا آنها به دنبال صلح در جهان هستند یا می‌خواهند صلح و ثبات در فلسطین پا برجا شود. متاسفانه آنها هیچ کاری انجام نمی‌دهند.

از زمان آغاز حملات در نوار غزه 231 فلسطینی‌ کشته شده و این در حالی است که تنها یک اسرائیلی جان خود را از دست داده است.

اردوغان کشورهای اسلامی را به خاطر بی تفاوتی به سرنوشت فلسطینی‌ها متهم کرده و گفت: کشورهای سنی نشین حوزه خلیج فارس نیز هیچ واکنشی نسبت به جنایات اسرائیل در نوار غزه نشان نداده‌اند. من از جهان اسلام می‌پرسم آیا قلب شما از جنایات اسرائیلی‌ها علیه مردم فلسطین به درد نیامده است.

انتهای پیام

کد N398521