اخبار جنگ سوم غزه/

اعتراف به هلاکت نخستین نظامی اسرائیلی در جنگ زمینی/ نبردهای سنگین گردانهای مقاومت در نقاط مرزی غزه

آفریقا و خاورمیانه

خبرگزاری مهر - گروه بین الملل: اعتراف صهیونیستها به هلاکت نخستین سرباز ارتش این رژیم در جنگ زمینی علیه غزه و افزایش شهدای جنگ غزه به 264 شهید و 2000 زخمی از جمله خبرهای مربوط به جنگ سوم غزه به شمار می رود.

به گزارش خبرگزاری مهر، ارتش رژیم صهیونیستی از 11 روز پیش تاکنون دور جدید حملات وحشیانه خود را در نوارغزه آغاز کرده است. این رژیم به بهانه مقابله با حملات موشکی مبارزان فلسطینی به اراضی اشغالی 48 مناطق مسکونی و زیرساخت های نوارغزه را بمباران می کند. صهیونیستها از بامداد امروز نبردهای زمینی علیه غزه را نیز آغاز کرده اند. اخبار مربوط به جنگ غزه طی روزهای گذشته به شرح زیر است:

جمعه 93/4/27

09:45 اعتراف رژیم صهیونیستی به هلاکت نخستین سرباز خود در جنگ زمینی

مقامات رژیم صهیونیستی به هلاکت نخستین سرباز ارتش این رژیم در نبرد زمینی علیه غزه اعتراف کردند. در همین منابع فلسطینی از زخمی شدن 7 نظامی صهیونیست دیگر در حملات علیه غزه خبر می دهند.

در همین حال منابع فلسطینی اعلام کردند: شمار شهدای فلسطینی از ابتدای جنگ همه جانبه علیه غزه به 260 شهید و 2000 زخمی رسیده است.

06:00 شمار شهدای فلسطینی از آغاز حمله زمینی به 23 نفر رسید

منابع فلسطینی اعلام کردند: از آغاز نبرد زمینی رژیم صهیوینستی علیه غزه تاکنون 23 فلسطینی به شهادت رسیده اند.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی بامداد امروز دستور حمله زمینی علیه غزه را صادر کرد. با آغاز این حمله تجاوز رژیم صهیونیستی علیه غزه از سه جبهه کامل شد.

04:53 آغاز حمله زمینی رژیم صهیونیستی به نوار غزه

"بنیامین نتانیاهو" نخست وزیر رژیم صهیوینستی شب گذشته فرمان آغاز عملیات زمینی را به ارتش رژیم اسرائیل صادر کردودر پی آن پرتاب گلوله به سو ی مردم مسلمان غزه از زمین،هوا ودریا آغاز شد.

در عین حال مقاومت اسلامی فلسطین با صدور بیانیه ای اعلام کرد که غزه را به گورستان ارتش رژیم صهیونیستی تبدیل خواهد کرد.

در گیری اکنون در مناطق خان یونس و الشجاعیه در حومه غزه ادامه دارد اما ارتش رژیم صهیونیستی تا کنون پیشروی قابل توجهی نداشته است.

پنجشنبه 93/4/26

18:02:از سرگیری حملات هوایی صهیونیست ها/پرتاب 198 موشک گردان های ناصر صلاح الدین به اسرائیل

 گردان های ناصر صلاح الدین شاخه نظامی کمیته های مقاومت مردمی فلسطین در بیانیه ای اعلام کرد که این گردان ها از آغاز جنگ سوم غزه طی 10 روز گذشته تاکنون 198 موشک به اراضی اشغالی 1948 شلیک کرده است. در این بیانیه آمده است: این موشک ها از نوع "گراد"، "کاتیوشا"، "ناصر"، "107" و خمپاره بوده اند.

المیادین نیز گزارش داد که با پایان یافتن آتش بس موقت 5 ساعته در نوارغزه حملات هوایی رژیم صهیونیستی به این منطقه از سر گرفته شد. آتش بس موقت امروز به درخواست سازمان ملل متحد و با هدف ارسال کمک های انسان دوستانه به نوارغزه برقرار شد.

16:00: آتش بس فراگیر در نوارغزه از ساعت 6 صبح روز جمعه

منابع آگاه فلسطینی و نزدیک به مذاکرات آتش بس در قاهره اعلام کردند که آتش بس فراگیر در نوارغزه از ساعت 6 صبح روز جمعه به وقت محلی آغاز خواهد شد.

این در حالی است که هیئت مذاکره کننده اسرائیلی اشاره ای به این موضوع نکرده است. این هیئت شامل "یورام کوهن" رئیس شاباک (دستگاه امنیت داخلی رژیم صهیونیستی) و "عاموس گلعاد" رئیس بخش عملیات امنیتی و سیاسی ارتش رژیم صهیونیستی و "اسحاق مولخو" وکیل نزدیک به "بنیامین نتانیاهو" نخست وزیر رژیم صهیونیستی است.

[span id='mainPlace_WI_31_lblmokhab']۱۳:۲۵ واشنگتن حامی جنایات اسرائیل در غزه است/مالیات مردم آمریکا تأمین کننده پول این جنایتهاست

پروفسور امید صفی استاد دانشگاه کارولینای شمالی در خصوص اقدامات وحشیانه رژیم اسرائیل به مردم غزه به خبرنگار مهر گفت: بمباران وحشیانه غزه هر آنچه را که دوست دارد برای تکمیل کردن پروژه تصرف و تسلط بر فلسطین انجام می دهد.

وی تصریح کرد: چیزی که همواره وجود داشته این بوده است: تصرف سرزمین، ابزارهای تحقیرآمیز، سلب مالکیت و سرزمین، رفتارهای غیر انسانی، قطعنامه سازمان ملل و آوارگی مردم فلسطین است.

این محقق در ادامه یادآور شد: این استعمار سرزمین توسط چهارمین قدرت نظامی جهان صورت می گیرد. در این میان این رژیم از حمایتهای امپراتوری آمریکایی بهره می برد و توسط آمریکا حمایت مالی می شود.

۱۲:۲۹ آتش بس موقت در غزه آغاز شد

 آتش بس موقت میان رژیم صهیونیستی و جنبش حماس از ساعت 10 صبح امروز به وقت محلی در نوارغزه آغاز شده است. نام این آتش بس آتش بس انسانی است و به درخواست سازمان ملل متحد انجام شده است.

"رابرت سری" فرستاده ویژه سازمان ملل متحد در امور صلح خاورمیانه در این رابطه اظهار داشت: سازمان ملل از اسرائیل و جنبش حماس و دیگر گروه های فلسطینی خواسته است تا با آتش بس انسانی زمینه ارسال کمک های غذایی و دارویی به شهروندان فلسطینی ساکن نوارغزه فراهم شود.

۱۱:۴۲ مخالفت رژیم صهیونیستی با شروط حماس برای آتش بس

منابع آگاه فلسطین اعلام کردند که مسئولان مصری شب گذشته با هیئتی از صهیونیست ها و جنبش حماس در یکی از هتل های قاهره دیدار کردند.

موضوع اصلی این دیدارها آتش بس بود. در جریان این مذاکرات که با میانجیگری مصر انجام شد نظرات طرف های فلسطینی و رژیم صهیونیستی درباره آتش بس و شروط آن مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

این منابع افزودند: طرف اسرائیلی با برخی شروط حماس برای پذیرش آتش بس مخالفت کرده است. اقامه نماز در داخل مسجدالاقصی و آزادی اسرای باقیمانده در قرارداد تبادل اسرا با گلعاد شالیت از جمله شروط حماس بود که اسرائیل با آنها مخالف است.

۱۱:۰۵ افزایش شهدای غزه به 230 شهید/زخمی شدن چند صهیونیست در حمله مبارزان فلسطینی

اشرف القدره سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد که تلفات حملات اخیر رژیم صهیونیستی به نوارغزه به 230 شهید و هزار و 696 زخمی افزایش یافت.

وی با بیان این مطلب افزود: در این حملات همچنین 343 منزل مسکونی تخریب شده است.

المیادین نیز به نقل از رسانه های رژیم صهیونیستی گزارش داد که مبارزان فلسطینی منطقه "گوش دان" و "هشارون" در مرکز فلسطین اشغالی را هدف حمله موشکی قرار داده اند. بر اثر این حمله شماری از صهیونیست ها زخمی شده اند که حال آنها وخیم گزارش شده است.

چهارشنبه 93/4/25

۲۰:۰۲ پیامک گردانهای قسام برای 500 هزار صهیونیست/فراخوانی هشت هزار نظامی اسرائیلی

گردانهای قسام در پیامکی به پانصد هزار اسرائیلی اعلام کرد: اگر حکومت شما به شروط ما تن ندهد همه اسرائیل زیر خط آتش خواهد بود.

از سوی دیگر منابع وابسته به رژیم صهیونیستی از فراخوانی هشت هزار نظامی ذخیره اضافی دیگر خبر دادند.

این درحالی است که ابوزمان رئیس تشکیلات خودگردان برای انجام گفتگو درباره طرح آتش بس مصر و گفتگو با عبدالفتاح السیسی رئیس جمهوری این کشور وارد قاهره شد.

۱۸:۵۸ مخالفت حماس با طرح آتش بس مصر/شلیک 70 موشک به مناطق اشغالی

منابع بیمارستانی فلسطینی اعلام کردند: از زمان حملات جنگنده های رژیم صهیونیستی به غزه تاکنون 209 نفر شهید و 1560 نفر زخمی شده اند.

از سوی دیگر جنگنده های رژیم صهیونستی منزل مهنا را در خیابان الیرموک هدف قرار دادند.درهمین حال منابع فلسطینی از شلیک 70 موشک به مناطق اشغالی از صبح امروز خبر دادند.

یک دیپلمات مصری اعلام کرد: مصر رایزنی های گسترده ای با طرفهای فلسطینی درباره طرح آتش بس برای توقف حملات انجام داده است اما پاسخی دریافت نکرده است.

17:40 208 شهید و 1550 مجروح آمار قربانیان تجاوزات صهیونیستها/شلیک موشک به اسدود و عسقلان

ابومجاهد از رزمندگان مقاومت فلسطین اعلام کرد: تهدیدهای رژیم صهیونیستی درباره جنگ زمینی اوج درماندگی این رژیم را نشان می دهد.

از سوی دیگر، منابع فلسطینی از ادامه شلیک موشکهای مقاومت به عسقلان و دیگر شهرک های صهیونیستی نشین خبر دادند.کانال 10 تلویزیون رژیم صهیونیستی به اصابت مستقیم موشک به اسدود اشاره کرد.

منابع بیمارستانی فلسطین آمار شهدا را 208 نفر و مجروحان را 1550 نفر از آغاز جنگ علیه غزه اعلام کردند.

۱۵:۳۸ نشست أبومازن و رهبران حماس در قاهره در خصوص آتش بس در غزه

"نبیل شعث"  یکی از اعضای کمیته مرکزی جنبش فتح، در یک کنفرانس مطبوعاتی  اعلام کرد که "أبومازن" رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین قرار است امروز با هدف دیدار با رهبران حماس به  قاهره سفر کند.

وی افزود:  أبومازن در سفر خود به قاهره قرار است  با " خالد مشعل" رئیس دفتر سیاسی حماس و "موسی أبومرزوق" یکی از رهبران این جنبش  دیدار و در خصوص شرایط برقراری آتش بس در غزه گفتگو کند.

۱۵:۱۸ شروط مقاومت برای آتش بس در نوار غزه چیست؟

پایگاه صهیونیستی معاریو با انتشار گزارشی مشروح مطالبات جنبشهای جهاد و حماس را برای برقراری آتش بس طولانی مدت با رژیم صهیونیستی اعلام کرد.

در این گزارش تصریح شده است که شروط مقاومت برای برقراری آتش بس به مدت 10 سال، به صورت رسمی به برخی از میانجیگران اعلام شده است.

این شرایط به شرح زیر است:

1-ایجاد یک بندر بین المللی، با نظارت عوامل بین المللی.

2-ایجاد فرودگاه بین الملی در نوار غزه.

3-رفع  کامل محاصره از نوار غزه  و ورود کالا و سیمان به غزه.

4- عدم مداخله در امور داخلی فلسطین از جمله برگزاری انتخابات و تشکیل دولت و مسائلی از این دست.

5-صدور مجوز برای صید ماهی در دریای مدیترانه تا مسافت 10 کیلومتر دورتر از ساحل غزه.

6-صدور مجوز کشاورزی در زمینهای زراعی برای ساکنان محلی واقع در نقاط مرزی.

7- صدور مجوز ورود ساکنان غزه به مسجد الاقصی.

8- آزادی اسرایی که اخیرا توسط نظامیان رژیم صهیونیستی بازداشت شده اند.

9-بازگشایی کامل گذرگاه رفح تحت نظارت بین المللی.

10- عدم نقض حریم هوایی غزه توسط جنگنده ها و هواپیماهای اسرائیلی.

۱۴:۴۰ رئیس اسبق موساد خواهان مذاکره میان رژیم صهیونیستی و حماس شد

"افرایم هالیوی" رئیس اسبق سازمان اطلاعات خارجی رژیم صهیونیستی (موساد) در گفتگو با شبکه سی ان ان آمریکا از مقامات رژیم صهیونیستی خواست که با جنبش مقاومت اسلامی فلسطین، حماس وارد مذاکره شوند.

وی گفت: مذاکره با حماس گزینه خوبی نیست اما هر گزینه دیگری غیر از این نیز می تواند بدترین گزینه باشد.

وی افزود: ما پیش از این نیز با حماس وارد جنگ شده ایم اما این درگیریها با توافقات و اقدامات صورت گرفته به پایان رسیده است.

۱۳:۲۵ ناگفته های جدید از طرح قاهره برای آتش بس در غزه

روزنامه صهیونیستی هاآرتص با انتشار گزارشی اعلام کرد که طرح پیشنهادی قاهره برای برقراری آتش بس در نوار غزه بر مبنای طرح پیشنهادی "أبومازن" رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین و با مشارکت چند نفر از  نمایندگان رژیم صهیونیستی تنظیم شده است.

به موجب این گزارش، مصر و رژیم صهیونیستی تمایلی برای مداخله آمریکا برای آتش بس در غزه نداشتند و به همین علت اقدام به تنظیم طرحی برای برقراری آتش بس در غزه نموده و به سرعت آن را ارائه کردند.

۱۱:۴۰ حماس: می توانیم ماهها مقاومت کنیم/ طرح قاهره بر پایه منطق تسلیم و شکست مقاومت ترسیم شده است

"أسامه حمدان" مسئول روابط خارجی حماس در گفتگو با شبکه الجزیره، در واکنش به تهدیدات رژیم صهیونیستی بر تشدید حملات تأکید و اعلام کرد: مردم فلسطین آماده هستند تا ماهها در مقابل حملات رژیم اسرائیل مقاومت کنند.

حمدان افزود: طرح پیشنهادی مصر برای آتش بس، طرحی است که منطق و اساس آن بر پایه  شکست و تسلیم مردم فلسطین است و ما حاضر به پایان این جنگ نیستیم مگر اینکه شرایطی را که برای برقراری آتش بس اعلام کردم محقق شود.

حمدان خاطر نشان کرد: موشکهایی که مقاومت در اختیار دارد در مقایسه با موشکهایی که کشورهای عربی از آمریکا خریداری می کنند بسیار ارزانتر است و ما تنها ظرف چند ساعت می توانیم موشک بسازیم.

۱۱:۳۰ هزینه های جنگ غزه روزانه 110 میلیون شیکل است

روزنامه هاآرتص چاپ رژیم صهیونیستی در گزارشی اعلام کرد که هزینه یک روز جنگ این رژیم در نوارغزه بالغ بر 110 میلیون شیکل است و طی 7 روز نخست جنگ اخیر غزه 770 میلیون شیکل هزینه برای رژیم اسرائیل رقم خورده است.

این روزنامه در ادامه نوشت که وزارت جنگ رژیم صهیونیستی طی روزهای آتی خواستار در نظر گرفتن چنین بودجه ای خواهد شد. در ادامه گزارش به خسارت های مالی اسرائیل در نتیجه جنگ غزه اشاره و اعلام شده است: 60 درصد سفرهای توریستی به اسرائیل لغو شده است و همچنین میزان فروش در مراکز تجاری حدود 70 درصد کاهش داشته است.

۱۱:۰۹ حماس: آمریکا شریک جنایات اسرائیل در غزه است/برگزاری تظاهرات ضد صهیونیستی در ایسلند

"سامی أبو زهری" سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین، حماس با انتشار پیامی در صفحه شخصی خود در فیس بوک نوشت: اظهارات اخیر مقامات آمریکایی در خصوص حمایت از حمله رژیم صهیونیستی به نوار غزه، به معنای حمایت آشکار از ادامه جنایات رژیم اسرائیل علیه مردم فلسطین است و به این ترتیت آمریکا شریک جنایات رژیم صهیونیستی در غزه است.

از سوی دیگر خبرگزاری فلسطینی سما از برگزاری تظاهرات ضد صهیونیستی در "ریکیاویک" پایتخت ایسلند خبر دادند.

۱۰:۲۱ برکناری معاون وزیر جنگ رژیم صهیونیستی به دلیل اذعان به شکست در غزه

"بنیامین نتانیاهو" نخست وزیر رژیم صهیونیستی، اعلام کرد که قصد دارد "دانی دانون" معاون وزیر جنگ و یکی از اعضای کنیست (پارلمان رژیم صهیونیستی) را به دلیل انتقادات شدید وی از سیاستهای نتانیاهو، از سمت خود برکنار کند.

دانون روز سه شنبه عملیات نظامی رژیم صهیونیستی را در غزه شکست خورده توصیف کرده بود که این امر بازتاب گسترده ای در رسانه ها داشت.

۱۰:۱۳ اسرائیل مجبور به تعظیم در برابر مقاومت فلسطین شد

"آویخای رونتساکی" از خاخام های مطرح اسرائیلی با انتقاد از تصمیم کمیته امنیتی کابینه اسرائیل در پذیرش آتش بس پیشنهاد شده توسط مصر، اعلام کرد: پذیرش آتش بس در غزه، به معنای تعظیم کامل اسرائیل در برابر مقاومت فلسطین است.

وی افزود: برای گروههای مقاومت فلسطین به ویژه حماس این مسئله مهم نیست که موشکهایش چند نفر را کشته ساخت، آنها تصویری از وضعیت روانی اسرائیلیها در اذهان ایجاد کرده اند که در حال فرار به سوی پناهگاهها هستند.

این خاخام اسرائیلی افزود: تصمیم کابینه امنیتی در زمینه پذیرش آتش بس، باعث می شود روحیه جنگاوری نیروهای مقاومت فلسطین تقویت شود.

۰۹:۲۵ اسرائیل نماد واقعی تروریسم در منطقه است/ با رئیس جمهور ایران درباره غزه در تماس هستیم

"رجب طیب اردوغان" نخست وزیر ترکیه در اظهاراتی در جمع اعضای حزب عدالت و توسعه، با اشاره به بمباران غزه توسط جنگنده های رژیم صهیونیستی، تاکید کرد: اسرائیل نماد واقعی تروریسم در منطقه است.

وی در جمع اعضای حزب متبوعش با انتقاد شدید از حملات علیه غزه ، تاکید کرد: اسرائیل به اقدامات تروریستی خود در سطح منطقه  تمامی قوانین و موازین بین المللی را نقض کرده است و طرفی هم نیست که از اسرائیل بخواهد جنگ را متوقف کند.

اردوغان تاکید کرد: این سیاستهای استبدادی و یکجانبه تا ابد پایدار نمی ماند و همه مستبدها دیر یا زود نتیجه اقدامات خود را خواهند دید.

به گزارش خبرگزاری مهر، ارتش رژیم صهیونیستی از 11 روز پیش تاکنون دور جدید حملات وحشیانه خود را در نوارغزه آغاز کرده است. این رژیم به بهانه مقابله با حملات موشکی مبارزان فلسطینی به اراضی اشغالی 48 مناطق مسکونی و زیرساخت های نوارغزه را بمباران می کند. صهیونیستها از بامداد امروز نبردهای زمینی علیه غزه را نیز آغاز کرده اند. اخبار مربوط به جنگ غزه طی روزهای گذشته به شرح زیر است:

جمعه 93/4/27

09:45 اعتراف رژیم صهیونیستی به هلاکت نخستین سرباز خود در جنگ زمینی

مقامات رژیم صهیونیستی به هلاکت نخستین سرباز ارتش این رژیم در نبرد زمینی علیه غزه اعتراف کردند. در همین منابع فلسطینی از زخمی شدن 7 نظامی صهیونیست دیگر در حملات علیه غزه خبر می دهند.

در همین حال منابع فلسطینی اعلام کردند: شمار شهدای فلسطینی از ابتدای جنگ همه جانبه علیه غزه به 260 شهید و 2000 زخمی رسیده است.

06:00 شمار شهدای فلسطینی از آغاز حمله زمینی به 23 نفر رسید

منابع فلسطینی اعلام کردند: از آغاز نبرد زمینی رژیم صهیوینستی علیه غزه تاکنون 23 فلسطینی به شهادت رسیده اند.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی بامداد امروز دستور حمله زمینی علیه غزه را صادر کرد. با آغاز این حمله تجاوز رژیم صهیونیستی علیه غزه از سه جبهه کامل شد.

04:53 آغاز حمله زمینی رژیم صهیونیستی به نوار غزه

"بنیامین نتانیاهو" نخست وزیر رژیم صهیوینستی شب گذشته فرمان آغاز عملیات زمینی را به ارتش رژیم اسرائیل صادر کردودر پی آن پرتاب گلوله به سو ی مردم مسلمان غزه از زمین،هوا ودریا آغاز شد.

در عین حال مقاومت اسلامی فلسطین با صدور بیانیه ای اعلام کرد که غزه را به گورستان ارتش رژیم صهیونیستی تبدیل خواهد کرد.

در گیری اکنون در مناطق خان یونس و الشجاعیه در حومه غزه ادامه دارد اما ارتش رژیم صهیونیستی تا کنون پیشروی قابل توجهی نداشته است.

پنجشنبه 93/4/26

18:02:از سرگیری حملات هوایی صهیونیست ها/پرتاب 198 موشک گردان های ناصر صلاح الدین به اسرائیل

 گردان های ناصر صلاح الدین شاخه نظامی کمیته های مقاومت مردمی فلسطین در بیانیه ای اعلام کرد که این گردان ها از آغاز جنگ سوم غزه طی 10 روز گذشته تاکنون 198 موشک به اراضی اشغالی 1948 شلیک کرده است. در این بیانیه آمده است: این موشک ها از نوع "گراد"، "کاتیوشا"، "ناصر"، "107" و خمپاره بوده اند.

المیادین نیز گزارش داد که با پایان یافتن آتش بس موقت 5 ساعته در نوارغزه حملات هوایی رژیم صهیونیستی به این منطقه از سر گرفته شد. آتش بس موقت امروز به درخواست سازمان ملل متحد و با هدف ارسال کمک های انسان دوستانه به نوارغزه برقرار شد.

16:00: آتش بس فراگیر در نوارغزه از ساعت 6 صبح روز جمعه

منابع آگاه فلسطینی و نزدیک به مذاکرات آتش بس در قاهره اعلام کردند که آتش بس فراگیر در نوارغزه از ساعت 6 صبح روز جمعه به وقت محلی آغاز خواهد شد.

این در حالی است که هیئت مذاکره کننده اسرائیلی اشاره ای به این موضوع نکرده است. این هیئت شامل "یورام کوهن" رئیس شاباک (دستگاه امنیت داخلی رژیم صهیونیستی) و "عاموس گلعاد" رئیس بخش عملیات امنیتی و سیاسی ارتش رژیم صهیونیستی و "اسحاق مولخو" وکیل نزدیک به "بنیامین نتانیاهو" نخست وزیر رژیم صهیونیستی است.

۱۳:۲۵ واشنگتن حامی جنایات اسرائیل در غزه است/مالیات مردم آمریکا تأمین کننده پول این جنایتهاست

پروفسور امید صفی استاد دانشگاه کارولینای شمالی در خصوص اقدامات وحشیانه رژیم اسرائیل به مردم غزه به خبرنگار مهر گفت: بمباران وحشیانه غزه هر آنچه را که دوست دارد برای تکمیل کردن پروژه تصرف و تسلط بر فلسطین انجام می دهد.

وی تصریح کرد: چیزی که همواره وجود داشته این بوده است: تصرف سرزمین، ابزارهای تحقیرآمیز، سلب مالکیت و سرزمین، رفتارهای غیر انسانی، قطعنامه سازمان ملل و آوارگی مردم فلسطین است.

این محقق در ادامه یادآور شد: این استعمار سرزمین توسط چهارمین قدرت نظامی جهان صورت می گیرد. در این میان این رژیم از حمایتهای امپراتوری آمریکایی بهره می برد و توسط آمریکا حمایت مالی می شود.

۱۲:۲۹ آتش بس موقت در غزه آغاز شد

 آتش بس موقت میان رژیم صهیونیستی و جنبش حماس از ساعت 10 صبح امروز به وقت محلی در نوارغزه آغاز شده است. نام این آتش بس آتش بس انسانی است و به درخواست سازمان ملل متحد انجام شده است.

"رابرت سری" فرستاده ویژه سازمان ملل متحد در امور صلح خاورمیانه در این رابطه اظهار داشت: سازمان ملل از اسرائیل و جنبش حماس و دیگر گروه های فلسطینی خواسته است تا با آتش بس انسانی زمینه ارسال کمک های غذایی و دارویی به شهروندان فلسطینی ساکن نوارغزه فراهم شود.

۱۱:۴۲ مخالفت رژیم صهیونیستی با شروط حماس برای آتش بس

منابع آگاه فلسطین اعلام کردند که مسئولان مصری شب گذشته با هیئتی از صهیونیست ها و جنبش حماس در یکی از هتل های قاهره دیدار کردند.

موضوع اصلی این دیدارها آتش بس بود. در جریان این مذاکرات که با میانجیگری مصر انجام شد نظرات طرف های فلسطینی و رژیم صهیونیستی درباره آتش بس و شروط آن مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

این منابع افزودند: طرف اسرائیلی با برخی شروط حماس برای پذیرش آتش بس مخالفت کرده است. اقامه نماز در داخل مسجدالاقصی و آزادی اسرای باقیمانده در قرارداد تبادل اسرا با گلعاد شالیت از جمله شروط حماس بود که اسرائیل با آنها مخالف است.

۱۱:۰۵ افزایش شهدای غزه به 230 شهید/زخمی شدن چند صهیونیست در حمله مبارزان فلسطینی

اشرف القدره سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد که تلفات حملات اخیر رژیم صهیونیستی به نوارغزه به 230 شهید و هزار و 696 زخمی افزایش یافت.

وی با بیان این مطلب افزود: در این حملات همچنین 343 منزل مسکونی تخریب شده است.

المیادین نیز به نقل از رسانه های رژیم صهیونیستی گزارش داد که مبارزان فلسطینی منطقه "گوش دان" و "هشارون" در مرکز فلسطین اشغالی را هدف حمله موشکی قرار داده اند. بر اثر این حمله شماری از صهیونیست ها زخمی شده اند که حال آنها وخیم گزارش شده است.

چهارشنبه 93/4/25

۲۰:۰۲ پیامک گردانهای قسام برای 500 هزار صهیونیست/فراخوانی هشت هزار نظامی اسرائیلی

گردانهای قسام در پیامکی به پانصد هزار اسرائیلی اعلام کرد: اگر حکومت شما به شروط ما تن ندهد همه اسرائیل زیر خط آتش خواهد بود.

از سوی دیگر منابع وابسته به رژیم صهیونیستی از فراخوانی هشت هزار نظامی ذخیره اضافی دیگر خبر دادند.

این درحالی است که ابوزمان رئیس تشکیلات خودگردان برای انجام گفتگو درباره طرح آتش بس مصر و گفتگو با عبدالفتاح السیسی رئیس جمهوری این کشور وارد قاهره شد.

۱۸:۵۸ مخالفت حماس با طرح آتش بس مصر/شلیک 70 موشک به مناطق اشغالی

منابع بیمارستانی فلسطینی اعلام کردند: از زمان حملات جنگنده های رژیم صهیونیستی به غزه تاکنون 209 نفر شهید و 1560 نفر زخمی شده اند.

از سوی دیگر جنگنده های رژیم صهیونستی منزل مهنا را در خیابان الیرموک هدف قرار دادند.درهمین حال منابع فلسطینی از شلیک 70 موشک به مناطق اشغالی از صبح امروز خبر دادند.

یک دیپلمات مصری اعلام کرد: مصر رایزنی های گسترده ای با طرفهای فلسطینی درباره طرح آتش بس برای توقف حملات انجام داده است اما پاسخی دریافت نکرده است.

17:40 208 شهید و 1550 مجروح آمار قربانیان تجاوزات صهیونیستها/شلیک موشک به اسدود و عسقلان

ابومجاهد از رزمندگان مقاومت فلسطین اعلام کرد: تهدیدهای رژیم صهیونیستی درباره جنگ زمینی اوج درماندگی این رژیم را نشان می دهد.

از سوی دیگر، منابع فلسطینی از ادامه شلیک موشکهای مقاومت به عسقلان و دیگر شهرک های صهیونیستی نشین خبر دادند.کانال 10 تلویزیون رژیم صهیونیستی به اصابت مستقیم موشک به اسدود اشاره کرد.

منابع بیمارستانی فلسطین آمار شهدا را 208 نفر و مجروحان را 1550 نفر از آغاز جنگ علیه غزه اعلام کردند.

۱۵:۳۸ نشست أبومازن و رهبران حماس در قاهره در خصوص آتش بس در غزه

"نبیل شعث"  یکی از اعضای کمیته مرکزی جنبش فتح، در یک کنفرانس مطبوعاتی  اعلام کرد که "أبومازن" رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین قرار است امروز با هدف دیدار با رهبران حماس به  قاهره سفر کند.

وی افزود:  أبومازن در سفر خود به قاهره قرار است  با " خالد مشعل" رئیس دفتر سیاسی حماس و "موسی أبومرزوق" یکی از رهبران این جنبش  دیدار و در خصوص شرایط برقراری آتش بس در غزه گفتگو کند.

۱۵:۱۸ شروط مقاومت برای آتش بس در نوار غزه چیست؟

پایگاه صهیونیستی معاریو با انتشار گزارشی مشروح مطالبات جنبشهای جهاد و حماس را برای برقراری آتش بس طولانی مدت با رژیم صهیونیستی اعلام کرد.

در این گزارش تصریح شده است که شروط مقاومت برای برقراری آتش بس به مدت 10 سال، به صورت رسمی به برخی از میانجیگران اعلام شده است.

این شرایط به شرح زیر است:

1-ایجاد یک بندر بین المللی، با نظارت عوامل بین المللی.

2-ایجاد فرودگاه بین الملی در نوار غزه.

3-رفع  کامل محاصره از نوار غزه  و ورود کالا و سیمان به غزه.

4- عدم مداخله در امور داخلی فلسطین از جمله برگزاری انتخابات و تشکیل دولت و مسائلی از این دست.

5-صدور مجوز برای صید ماهی در دریای مدیترانه تا مسافت 10 کیلومتر دورتر از ساحل غزه.

6-صدور مجوز کشاورزی در زمینهای زراعی برای ساکنان محلی واقع در نقاط مرزی.

7- صدور مجوز ورود ساکنان غزه به مسجد الاقصی.

8- آزادی اسرایی که اخیرا توسط نظامیان رژیم صهیونیستی بازداشت شده اند.

9-بازگشایی کامل گذرگاه رفح تحت نظارت بین المللی.

10- عدم نقض حریم هوایی غزه توسط جنگنده ها و هواپیماهای اسرائیلی.

۱۴:۴۰ رئیس اسبق موساد خواهان مذاکره میان رژیم صهیونیستی و حماس شد

"افرایم هالیوی" رئیس اسبق سازمان اطلاعات خارجی رژیم صهیونیستی (موساد) در گفتگو با شبکه سی ان ان آمریکا از مقامات رژیم صهیونیستی خواست که با جنبش مقاومت اسلامی فلسطین، حماس وارد مذاکره شوند.

وی گفت: مذاکره با حماس گزینه خوبی نیست اما هر گزینه دیگری غیر از این نیز می تواند بدترین گزینه باشد.

وی افزود: ما پیش از این نیز با حماس وارد جنگ شده ایم اما این درگیریها با توافقات و اقدامات صورت گرفته به پایان رسیده است.

۱۳:۲۵ ناگفته های جدید از طرح قاهره برای آتش بس در غزه

روزنامه صهیونیستی هاآرتص با انتشار گزارشی اعلام کرد که طرح پیشنهادی قاهره برای برقراری آتش بس در نوار غزه بر مبنای طرح پیشنهادی "أبومازن" رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین و با مشارکت چند نفر از  نمایندگان رژیم صهیونیستی تنظیم شده است.

به موجب این گزارش، مصر و رژیم صهیونیستی تمایلی برای مداخله آمریکا برای آتش بس در غزه نداشتند و به همین علت اقدام به تنظیم طرحی برای برقراری آتش بس در غزه نموده و به سرعت آن را ارائه کردند.

۱۱:۴۰ حماس: می توانیم ماهها مقاومت کنیم/ طرح قاهره بر پایه منطق تسلیم و شکست مقاومت ترسیم شده است

"أسامه حمدان" مسئول روابط خارجی حماس در گفتگو با شبکه الجزیره، در واکنش به تهدیدات رژیم صهیونیستی بر تشدید حملات تأکید و اعلام کرد: مردم فلسطین آماده هستند تا ماهها در مقابل حملات رژیم اسرائیل مقاومت کنند.

حمدان افزود: طرح پیشنهادی مصر برای آتش بس، طرحی است که منطق و اساس آن بر پایه  شکست و تسلیم مردم فلسطین است و ما حاضر به پایان این جنگ نیستیم مگر اینکه شرایطی را که برای برقراری آتش بس اعلام کردم محقق شود.

حمدان خاطر نشان کرد: موشکهایی که مقاومت در اختیار دارد در مقایسه با موشکهایی که کشورهای عربی از آمریکا خریداری می کنند بسیار ارزانتر است و ما تنها ظرف چند ساعت می توانیم موشک بسازیم.

۱۱:۳۰ هزینه های جنگ غزه روزانه 110 میلیون شیکل است

روزنامه هاآرتص چاپ رژیم صهیونیستی در گزارشی اعلام کرد که هزینه یک روز جنگ این رژیم در نوارغزه بالغ بر 110 میلیون شیکل است و طی 7 روز نخست جنگ اخیر غزه 770 میلیون شیکل هزینه برای رژیم اسرائیل رقم خورده است.

این روزنامه در ادامه نوشت که وزارت جنگ رژیم صهیونیستی طی روزهای آتی خواستار در نظر گرفتن چنین بودجه ای خواهد شد. در ادامه گزارش به خسارت های مالی اسرائیل در نتیجه جنگ غزه اشاره و اعلام شده است: 60 درصد سفرهای توریستی به اسرائیل لغو شده است و همچنین میزان فروش در مراکز تجاری حدود 70 درصد کاهش داشته است.

۱۱:۰۹ حماس: آمریکا شریک جنایات اسرائیل در غزه است/برگزاری تظاهرات ضد صهیونیستی در ایسلند

"سامی أبو زهری" سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین، حماس با انتشار پیامی در صفحه شخصی خود در فیس بوک نوشت: اظهارات اخیر مقامات آمریکایی در خصوص حمایت از حمله رژیم صهیونیستی به نوار غزه، به معنای حمایت آشکار از ادامه جنایات رژیم اسرائیل علیه مردم فلسطین است و به این ترتیت آمریکا شریک جنایات رژیم صهیونیستی در غزه است.

از سوی دیگر خبرگزاری فلسطینی سما از برگزاری تظاهرات ضد صهیونیستی در "ریکیاویک" پایتخت ایسلند خبر دادند.

۱۰:۲۱ برکناری معاون وزیر جنگ رژیم صهیونیستی به دلیل اذعان به شکست در غزه

"بنیامین نتانیاهو" نخست وزیر رژیم صهیونیستی، اعلام کرد که قصد دارد "دانی دانون" معاون وزیر جنگ و یکی از اعضای کنیست (پارلمان رژیم صهیونیستی) را به دلیل انتقادات شدید وی از سیاستهای نتانیاهو، از سمت خود برکنار کند.

دانون روز سه شنبه عملیات نظامی رژیم صهیونیستی را در غزه شکست خورده توصیف کرده بود که این امر بازتاب گسترده ای در رسانه ها داشت.

۱۰:۱۳ اسرائیل مجبور به تعظیم در برابر مقاومت فلسطین شد

"آویخای رونتساکی" از خاخام های مطرح اسرائیلی با انتقاد از تصمیم کمیته امنیتی کابینه اسرائیل در پذیرش آتش بس پیشنهاد شده توسط مصر، اعلام کرد: پذیرش آتش بس در غزه، به معنای تعظیم کامل اسرائیل در برابر مقاومت فلسطین است.

وی افزود: برای گروههای مقاومت فلسطین به ویژه حماس این مسئله مهم نیست که موشکهایش چند نفر را کشته ساخت، آنها تصویری از وضعیت روانی اسرائیلیها در اذهان ایجاد کرده اند که در حال فرار به سوی پناهگاهها هستند.

این خاخام اسرائیلی افزود: تصمیم کابینه امنیتی در زمینه پذیرش آتش بس، باعث می شود روحیه جنگاوری نیروهای مقاومت فلسطین تقویت شود.

۰۹:۲۵ اسرائیل نماد واقعی تروریسم در منطقه است/ با رئیس جمهور ایران درباره غزه در تماس هستیم

"رجب طیب اردوغان" نخست وزیر ترکیه در اظهاراتی در جمع اعضای حزب عدالت و توسعه، با اشاره به بمباران غزه توسط جنگنده های رژیم صهیونیستی، تاکید کرد: اسرائیل نماد واقعی تروریسم در منطقه است.

وی در جمع اعضای حزب متبوعش با انتقاد شدید از حملات علیه غزه ، تاکید کرد: اسرائیل به اقدامات تروریستی خود در سطح منطقه  تمامی قوانین و موازین بین المللی را نقض کرده است و طرفی هم نیست که از اسرائیل بخواهد جنگ را متوقف کند.

اردوغان تاکید کرد: این سیاستهای استبدادی و یکجانبه تا ابد پایدار نمی ماند و همه مستبدها دیر یا زود نتیجه اقدامات خود را خواهند دید.