برگزاری اولین شب از لیالی قدر با حضور ایرانیان مقیم و شیعیان در پاکستان

پاکستان,شیعیان,لیالی قدر

اسلام آباد - ایرنا - مراسم نخستین شب از لیالی قدر و عزاداری ایام شهادت امیر المومنین حضرت امام علی ابن ابی طالب (ع) پنجشنبه شب با حضور ایرانیان مقیم و شیعیان پاکستان در شهرهای مختلف این کشور برگزار شد.

به گزارش ایرنا، پنجشنبه شب همزمان با نوزدهمین شب ماه مبارک رمضان در پاکستان مراسم ویژه احیای شب قدر همراه با عزاداری ایام شهادت مولای متقیان امام علی (ع) با حضور ˈعلیرضا حقیقیانˈ سفیر کشورمان در پاکستان، دیپلمات های سفارت جمهوری اسلامی ایران، کارکنان نهادهای ایرانی و جمعی از ایرانیان مقیم به اتفاق خانواده هایشان در محل مسجد مجتمع مسکونی ایرانیان در منطقه دیپلماتیک در شهر اسلام آباد پایتخت پاکستان برگزار شد.

در این مراسم پس از تلاوت آیات الهی و قرائت دعای جوشن کبیر، سخنرانان به اهمیت لیالی قدر پرداخته و سپس مداح اهل بیت و عزاداران به نوحه سرایی و سینه زنی در وصف امیر المومنین علیه السلام پرداختند.

مراسم احیا و قرآن سرگرفتن و قرائت ادعیه مخصوص بصورت جمعی در پایان این مراسم اجرا شد.

علاوه بر برگزاری برنامه های شبهای قدر در اسلام آباد، خانه های فرهنگ ایران در شهرهای ˈپیشاور، راولپندی، لاهور، کراچی، کویته و حیدرآبادˈ نیز در این شب برنامه های نماز جماعت، افطار و قرائت ادعیه با حضور دیپلمات های سرکنسولگری ها و مسوولان نهادهای کشورمان برگزار کرد.

براساس این گزارش؛ مساجد و حسینیه ها (امام بارگاه) متعلق به شیعیان و پیروان اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام در شهرهای مختلف پاکستان نیز در این شبها پذیرای انبوه محبان مولای متقیان حضرت امام علی (ع) و برپائی نیایش های جمعی شب قدر است.

از روز جمعه تا یکشنبه نیز دوستداران اهل بیت عصمت و طهارت در مراکز اسلامی و مساجد در شهرهای مختلف پاکستان گردهم آمده و ضمن سوگواری در شهادت امام علی (ع) شبهای دوم و سوم از لیالی قدر را احیا می کنند.

آساق**ا.ر** 3404
کد N398307