آرزوی عراقی ها در شب قدر

خارجی,عراق93

بغداد - ایرنا - میلیون ها مسلمان عراقی، اعم از شیعه و سنی، پنجشنبه شب در حالی به استقبال لیالی قدر رفتند که این کشور درگیر جنگ، خونریزی و ناامنی است و بخش هایی از شمال و غرب کشور به دست تروریست ها افتاده است.

به گزارش ایرنا، اولین شب از لیالی قدر ماه مبارک رمضان در عراق، زیارتگاهها، مساجد و حسینیه ها، مملو از مردمی بود که طعم تلخ جنگ و خشونت را چشیده اند و از همین رو، مهمترین چیزی که از خداوند در این شب خواستند، صلح و برادری میان ملت ها و اقوام و پیروان مذاهب بود.

عراقی ها قرآن به سر گرفتند و ضمن راز و نیاز با خالق خود، برای پایان خشونت ها و برای آوارگانی که این شب ها در استان های شمالی عراق سرپناه ندارند، دعا کردند. اکنون بیش از یک دهه است که میلیون ها عراقی در داخل کشور و خارج از سرزمین خود به اجبار آواره اند. هر خانواده حداقل یک قربانی در جریان منازعات یک دهه گذشته داشته است.

گزارش های رسیده از سطح مساجد و نیز اماکن مقدسه در بغداد و سایر شهرهای عراق، حاکی است که در مراسم احیای لیله القدر پنجشنبه شب، مومنان عراقی؛ آزادی قدس، نجات ملت فلسطین از رژیم خشونت طلب اسراییل و پیروزی فلسطینیان را از خداوند خواسته اند.

آرزوی پایان جنگ و خشونت ها در سوریه و سایر نقاط جهان، بویژه کشورهای اسلامی و سرانجام پیروزی نیروهای ارتش و داوطلبان مردمی اعم از شیعه و سنی در جنگ با داعش در استان های صلاح الدین، الانبار و موصل، دعای همه عراقی ها در این شب بود.

در بغداد نیز مردم این شهر در حالی به احیا نشستند که چندین عملیات تروریستی، به کشته شدن بیش از 10 تن و زخمی شدن حدود 50 شهروند ساکن بغداد شد.

مراقد ائمه اطهار (ع) در شهرهای نجف، کربلا ، سامرا و کاظمین، مملو از عزاداران مولای متقیان علی (ع) بود که قرآن به سر گرفته و استغاثه کردند و در لحظاتی نیز به عزاداری پرداختند.

گزارش های رسیده به خبرنگار ما از نجف اشرف حاکی است، صحن و سرای شهید شب های قدر، حضرت امیر مومنان، میزبان هزاران مومن خداجویی بود که مراسم احیای شب نوزدهم را با شکوه برگزار کردند. ازدحام جمعیت در این مراسم به حدی بود که فضای داخل صحن از ساعتی بعد از اذان مغرب، جا برای ایستادن نداشت.

براساس این گزارش، جمعی از ایرانیان مقیم و کارکنان سفارت ایران در عراق نیز چهارشنبه شب، همزمان با ایران مراسم احیای لیله القدر را برگزار کردند.

خاورم**1770** 1597
کد N398298