در پی سخنان منتسب به کری درباره تحریم ایران؛

وزارت خارجه آمریکا هرگونه تغییر سیاست در قبال ایران را تکذیب کرد

کری,ایران,هارف

تهران - ایرنا - ماری هارف سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا روز پنجشنبه اظهارات منتسب به جان کری وزیر خارجه این کشور در خصوص تحریم جدید علیه ایران را تکذیب و تائید کرد که وزارت خارجه با اعمال تحریم های جدید همزمان با مذاکرات مخالف است.

به گزارش پایگاه خبری المانیتور ، هارف در یک رایانامه به المانیتور گفت: موضع ما تغییر نکرده و ما از تحریم های بیشتر مرتبط با موضوع هسته ای همزمان با مذاکرات حمایت نمی کنیم.

وی افزود: ما به رایزنی های نزدیک خود با کنگره درباره مذاکرات جامع و مسیر پیش رو در مذاکرات ادامه خواهیم داد.

این سخنگوی وزارت خارجه آمریکا همچنین در پیامی در سایت توئیتر اعلام کرد: ˈبرخی اوقات افرادی حرف هایی را مطرح می کنند که مایل هستند آن را بشنوند! ما به رایزنی ها با کنگره ادامه می دهیم اما جان کری وزیر خارجه با تحریم های جدید مخالف است.ˈ

پیش از این ، برخی منابع خبری به نقل از چند تن از اعضای مجلس نمایندگان آمریکا گزارش داده بودند که جان کری وزیر خارجه آمریکا به نمایندگان مجلس گفته که تصویب تحریم های جدید علیه ایران ممکن است به باز شدن قفل توافق هسته ای کمک کند.

این منابع مدعی شدند که کری این سخن را در یک جلسه وزارت خارجه آمریکا با گروهی از نمایندگان یهودی مجلس آمریکا عنوان کرده است.

این در حالی است که برخی از نمایندگان تندروی طرفدار رژیم صهیونیستی از جمله ˈبرد شرمنˈ نماینده دموکرات کالیفرنیا ، درصدد ماهی گرفتن از آب گل آلود برآمدند و پیش از تکذیب سخنان منتسب به کری ، به سرعت اعلام کردند که آماده تهیه پیش نویس طرح تحریم های جدید علیه ایران هستند!

تکاپوی محافل تندروی رسانه ای و سیاسی در آمریکا برای تشدید جو روانی علیه جمهوری اسلامی ایران در حالی است که مذاکرات هسته ای وین 6 ، با وجود دشواری و فشردگی درباره جزئیات مسائل فنی ، افق امیدوارکننده ای برای به نتیجه رسیدن مذاکرات گشوده و دو طرف برای تمدید مذاکرات برای رسیدن به نتیجه نهایی ابراز تمایل کرده اند.

رسانام**1078** 3404
کد N398283