روحانی: تحریم ها ما را وادار به مذاکره نکرد/به حقوق ایران احترام بگذارند، مذاکرات را تمدید می کنیم

حسن روحانی,مذاکرات هسته ایران با 5 بعلاوه 1

رییس جمهور گفت: در صورتیکه طرف مقابل به حقوق ملت ایران در چارچوب قوانین بین‌المللی احترام بگذارد، زمان مذاکرات را در صورت لزوم تمدید می‌کنیم.

 حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی در دیدار اصحاب رسانه با اشاره به مذاکرات تیم مذاکره‌کننده کشورمان با گروه 1+5 گفت: اگر امروز برای ما روشن شود که طرف مقابل ما در برابر حقوق و نظرات ملت ایران در چارچوب مقررات بین‌المللی احترام قائل است، به مذاکرات ادامه می‌دهیم و اگر ضروری و لازم باشد، زمان مذاکره را تمدید می‌کنیم.

به گزارش ایسنا،رییس جمهور در مراسم دیدار با اصحاب رسانه که در سالن جانبی سالن اجلاس سران برگزار شد،‌ در بخشی از سخنان خود گفت: در حال حاضر تیم مذاکره‌کننده کشورمان با حوصله در حال انجام مذاکرات است و برای دولت سخت است که وزیر خارجه‌اش برای مدت مدیدی در خارج باشد، ولی ما این را پذیرفتیم و این کار را انجام دادیم تا به دنیا نشان دهیم که اهل مذاکره و منطق هستیم.

روحانی گفت:‌ آنچه که ما در این مذاکرات می‌خواهیم برد - برد است، چیزی که به نفع همه خواهد بود. پیروزی در این مذاکرات به نفع ملت ایران، منطقه و همه خواهد بود.

رییس جمهور با بیان اینکه ما به خاطر ثبات منطقه و منافع جهانی مذاکره می‌کنیم و برای طرف مقابل نیز روشن شده است، گفت: تحریم‌ها ما را وادار به مذاکره نکرده است. ما از تحریم‌ها نترسیده و نمی‌ترسیم.

رییس جمهور گفت: ‌برنامه‌های دولت برای عبور از مشکلات بدون درنظر گرفتن حاصل این مذاکرات بوده است. و از سوی دیگر امیدواریم که طرف مقابل نیز واقعیت را درک کرده باشد.

 

/ 212212

 

کد N398224