در دیدار اصحاب رسانه؛

روحانی:دولت نیازمند حمایت همه رسانه ها است/در صورت ضرورت مذاکرات هسته ای را تمدید می کنیم

روحانی, اصحاب رسانه, مطبوعات

رییس جمهوری گفت: می خواهم به صراحت بگویم دولت نیازمند حمایت همه اصحاب رسانه است؛ نه برای خود و به عنوان دولت یازدهم بلکه برای اهدافی که ملی نامیده می شود.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی شامگاه پنجشنبه در دیدار اصحاب رسانه در یکی از سالن های اجلاس سران، افزود: (اصحاب رسانه) آنچه را بنویسیم، اصرار ورزیم، تیتر و ترویج کنیم و به آن بپردازیم که خواست ملت است.
وی ادامه داد: امروز مردم اشتغال می خواهند، آن هم در روزگاری که این همه جوان دانش آموخته بیکار وجود دارد.
** در صورت ضرورت مذاکرات هسته ای را تمدید می کنیم
رییس جمهوری در بخش دیگری از سخنان خود درباره مذاکرات ایران و 1+5 تاکید کرد: امروز سربازان خط مقدم دیپلماسی کشورمان در مذاکرات هسته ای این واقعیت را به جهانیان نشان داده اند که ایران و ملتش اهل منطق و گفت وگو است.
وی افزود: در این مذاکرات برای ایجاد اعتماد بیشتر و شفافیت از خود نرمش نشان داده ایم و نشان خواهیم داد اما برای حقوق ملت ایران و مطالبه آن ذره ای کوتاه نیامده و نخواهیم آمد.
رییس جمهوری اضافه کرد: برای دولت سخت بود که در مذاکرات اخیر با 1+5 ، وزیر امور خارجه اش به همراه تیم مذاکره کننده زمان زیادی را در خارج از کشور به سر برد اما آنها حوصله ای از خود نشان دادند تا به دنیا ثابت کنیم اهل منطق و مذاکره هستیم.
وی خاطرنشان کرد: اگر روشن شود که طرف مقابل در برابر حقوق و نظرات ملت ایران در چارچوب مقررات بین المللی احترام و تواضع می کند، هم به مذاکره ادامه می دهیم و اگر ضروری هم باشد زمان آن را نیز تمدید می کنیم.
روحانی تاکید کرد: آنچه در این مذاکرات می خواهیم، ˈبرد بردˈ است که به نفع همه خواهد بود.
وی با بیان اینکه پیروزی این مذاکرات به نفع جهان، منطقه و ملت ایران خواهد بود، افزود: برای همه نیز روشن شده است که ما به خاطر ثبات و امنیت منطقه و منافع جهان مذاکره می کنیم.
رییس جمهوری با تاکید بر اینکه هیچگاه تحریم ما را وادار به مذاکره نکرده است، افزود: در هیچ زمانی از تحریم نترسیده و نمی ترسیم؛ برنامه های دولت نیز برای دست یابی به اهداف ملی بدون در نظر گرفتن حاصل این مذاکرات بوده است.
وی تصریح کرد: امیدواریم طرف مقابل نیز این واقعیت را لمس کرده باشد و همه قدمی برداریم که به نفع جهان، منطقه و ملت ایران باشد.
کد N398208