حملات تروریستی در بغداد

خارجی,عراق

بغداد - ایرنا - در حالی که از تعداد انفجارهای تروریستی و انتحاری در هفته های اخیر در بغداد کاسته شده بود، امروز پنجشنبه این شهر بیش از دو بار لرزید.

به گزارش ایرنا، انفجار یک بمب گذار انتحاری در بازار شورجه در مرکز بغداد، دستکم 4 کشته و 19 زخمی به همراه داشت.

عامل انتحاری قصد داشت بمب را به داخل یک حسینیه به نام ابوالروح در بازار شورجه برساند و آنجا منفجر کند.

این حسینیه ، همه روزه میزبان نمازگزارانی است که عموما یا برای خرید به بازار مرکزی می آیند یا از کسبه همان منطقه هستند.

با انفجار عامل انتحاری نیروهای نظامی و امنیتی، به دور منطقه مورد حمله واقع شده یک حصار امنیتی کشیدند و خودروهای امدادی و آتش نشانی هم به سرعت خود را به این محل رساندند.

با انفجار این بمب ، بازاریان و کسبه حتی دست فروش های اطراف آن، به سرعت بساط خود را جمع کردند و بازار زودتر از هر روز در این ایام تعطیل شد.

علاوه بر انفجاری که امروز بازار را زودتر از موعد به تعطیلی کشاند، ماه رمضان، ناآرامی های اخیر در شمال عراق و گرمای بالای 45 تا 50 درجه بغداد، رمق این روزهای بازار شورجه را گرفته است.

گزارش دیگری حاکی است که خودرویی بمب گذاری شده که قرار بود به داخل بغداد منتقل شده و آنجا منفجر شود، در منطق التاجی در شمال شهر بغداد منفجر شد که بر اثر آن 5تن کشته و 24 نفر هم زخمی شدند.

صبح امروز همچنین یک خودرو بمب گذاری شده دیگر در ورودی شمالی بغداد منفجر شد که از تعداد قربانیان این انفجار اطلاعی دردست نیست. راننده خودرو بمب گذاری شده خود را در یک ایستگاه بازرسی ارتش و پلیس عراق منفجر کرد.

عوامل تروریستی از هنگام آغاز بحران اخیر در موصل ، تلاش زیادی کردند که وارد بغداد شوند و در چارچوب همین تصمیم، یک جنگ روانی علیه ساکنان این شهر براه انداختند ، از جمله اینکه ˈداعش قصد تصرف بغداد را دارد.ˈ با اینحال، زندگی عادی در بغداد جریان دارد و بسیاری از جوانان این شهر برای شرکت در جنگ علیه تروریسم، داوطلبانه سلاح به دست گرفته و به جنگ علیه داعش رفته اند.

خاورم**1770**1566
کد N398169