تظاهرکنندگان در ترکیه سیاست آنکارا دربرابر گروه تروریستی داعش را محکوم کردند

داعش,ترکیه

آنکارا - ایرنا - جمعی از شهروندان ترکیه امروز (پنجشنبه) با برگزاری تظاهراتی در آنکارا سیاست های دولت اردوغان در برابر گروه تروریستی و تکفیری داعش را محکوم کردند.

به گزارش ایرنا، تظاهرکنندگان که در مقابل ساختمان وزارت امور خارجه تجمع کرده بودند با محکوم کردن گروگان گرفته شدن 49 تن از دیپلمات ها و کارکنان کنسولگری ترکیه در موصل از سوی گروه تروریستی تکفیری داعش، از بی توجهی دولت آنکارا و سکوت مقام های این کشور در برابر این اقدام انتقاد کردند.

37 روز پیش عناصر تروریستی تکفیری داعش با اشغال کنسولگری ترکیه در موصل 49 شهروند ترکیه را به گروگان گرفتند.

معترضان، بی توجهی و کوتاهی دولت اردوغان برای آزادی این گروگان ها را سبب بی اعتباری حکومت ترکیه در افکار عمومی جهان عنوان و این پرسش را مطرح کردند که چرا دولت ترکیه با داعش مقابله نمی کند و به این گروه تکفیری، تروریست نمی گوید.

تظاهرکنندگان تاکید کردند که نرمش دولت ترکیه در برابر گروه تروریستی داعش، شک و شبهه احتمال تبانی بین دو طرف را مطرح کرده است. آنها همچنین خواستار مقابله دولت اردوغان با این گروه تروریستی برای بازگرداندن اعتبار ترکیه در افکار عمومی جهان شدند.

رهبران احزاب مخالف دولت شامل «جمهوری خواه خلق» و «حرکت ملی ترکیه» نیز سیاست های دولت اردوغان در برابر گروه تروریستی داعش را محکوم کرده اند.

خاورم ** 2010 ** 2023
کد N398144