مجوز فعالیت 24 واحد حوزوی خواهران جدید صادر شد

ايران,حوزه‌هاي علميه خواهران

مدیر تاسیس و توسعه حوزه‌های علمیه خواهران گفت: از ابتدای سال جاری مجوز 24 واحد حوزوی خواهران جدید برای فعالیت در مقاطع تحصیلی سطح دو (کارشناسی)، سه (کارشناسی ارشد) و چهار(دکتری) صادر شده است.

مدیر تاسیس و توسعه حوزه‌های علمیه خواهران گفت: از ابتدای سال جاری مجوز 24 واحد حوزوی خواهران جدید برای فعالیت در مقاطع تحصیلی سطح دو (کارشناسی)، سه (کارشناسی ارشد) و چهار(دکتری) صادر شده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه قم، حجت الاسلام محمد قدرتی با اعلام این خبر افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون مجوز فعالیت 13 واحد علمی تربیتی خواهران در مقطع سطح دو، شش واحد علمی تربیتی سطح سه و پنج واحد علمی تربیتی سطح چهار صادر شده است.

وی ادامه داد: برای مقطع تحصیلی سطح چهار، مراکز تخصصی و موسسات آموزش عالی معصومیه قم، تربیت مدرس صدیقه کبری(س) قم زیر پوشش مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران، فاطمه الزهرا(س) اصفهان، مجتهده امین اصفهان و رفیعه المصطفی تهران مجوز فعالیت گرفتند.

وی افزود: در مقطع تحصیلی سطح سه نیز مجوز فعالیت مدارس علمیه، مراکز تخصصی و موسسات آموزش عالی ریحانه النبی(س) رشت، حضرت نرگس(س) جهرم، حضرت زهرا(س) درود در لرستان، قائم(عج) چیذر در تهران، رفیعه المصطفی(ص) تهران و مهدویت قم صادر شده است.

مدیر تاسیس و توسعه حوزه‌های علمیه خواهران با اشاره به مدارس علمیه ای که برای فعالیت در سطح دو مجوز فعالیت گرفته اند، ادامه داد: این مجوزها برای مدارس علمیه الزهرا(س) خلخال در اردبیل، معصومیه محمدشهر کرج، فاطمیه نظرآباد کرج، الزهرا(س) حصارک کرج، ریحانه الرسول(ص) تهران، نور الاصفیا تهران، الزهرا(س) قیامدشت، کوثر فرخشهر در چهارمحال و بختیاری، فاطمیه باغلملک در خوزستان، زینب کبری(س) ماهنشان در زنجان، ایمانیه تاکستان در قزوین، الهیه ساوه و معصومیه قرچک در تهران صادر شده است.

وی با اشاره به روند صدور مجوز تاسیس و فعالیت برای واحدهای حوزوی خواهران، گفت: برای تاسیس واحد حوزوی خواهران، ابتدا متقاضی که معمولا امام جمعه یا روحانی دارای حداقل تحصیلات سطح سه است به صورت مکتوب درخواست خود را به همراه مدارکی ارایه می کند و این درخواست در دو مرحله موافقت اصولی و سپس مجوز موقت پیگیری می شود.

وی ادامه داد: در مرحله اول توانمندی موسس و نیاز منطقه به واحد حوزوی احراز می‌شود و پس از موافقت اصولی، متقاضی باید اساتید، مدیر، مکان و هیات امنای واحد حوزوی مورد تقاضا را معرفی کند.

مدیر تاسیس و توسعه حوزه های علمیه خواهران گفت: پس از تایید این موارد از سوی معاونت های مربوطه در مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران، مجوز موقت مورد تصویب قرار می‌گیرد و سپس با دستور مدیر حوزه‌های علمیه خواهران کشور، طلبه پذیرش می‌شود.

انتهای پیام

کد N398011