در دیدار با مسعود بارزانی؛

شخصیت‌های سیاسی و پارلمانی عراق خواهان مبارزه با تندروی‌های قومی شدند

سیاسی

تعدادی از شخصیت‌های سیاسی و پارلمانی عراق ضمن دیدار با مسعود بارزانی بر ضرورت مبارزه با تندروهای قومی قبیله‌ای تاکید کردند.

تعدادی از شخصیت‌های سیاسی و پارلمانی عراق ضمن دیدار با مسعود بارزانی بر ضرورت مبارزه با تندروهای قومی قبیله‌ای تاکید کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت سومریه نیوز، در دیدار مسعود بارزانی، رییس منطقه کردستان عراق با تعدادی از شخصیت‌های سیاسی و پارلمانی این کشور بر ضرورت ایجاد تغییرات در روند سیاسی عراق تاکید شد.

شرکت‌کنندگان همچنین بر ضرورت تلاش برای بیان واقعیت‌ها و ایستادگی در برابر تندروهای قومی و قبیله‌ای تاکید و نسبت به تهدیدهایی که اقشار مختلف جامعه این کشور با آن مواجه هستند ابراز نگرانی کردند.

این شخصیت‌های سیاسی همچنین ابراز امیدواری کردند که نشستشان با بارزانی در از بین بردن شک و تردیدها در سایه جنگ رسانه‌ای بین منطقه کردستان عراق و بغداد موثر باشند.

آنها در ادامه نسبت به اوضاع امنیتی و سیاسی عراق و تهدیدهای جدی که این کشور را مورد هدف قرار داده ابراز نگرانی کردند.

در این نشست "عوامل به وجود آمدن بحران کنونی عراق و مدیریت نادرست دولت این کشور در امور سیاسی" مورد بررسی قرار گرفت به طوری که شرکت‌کنندگان بر ضرورت ایجاد تغییرات سیاسی در کشور و محکوم کردن تلاش‌هایی که با هدف خدشه‌دار کردن افکار عمومی در عراق صورت می‌گیرد تاکید کردند.

انتهای پیام

کد N397995