استاد دانشگاه کارولینای شمالی در گفتگو با مهر:

واشنگتن حامی جنایات اسرائیل در غزه است/مالیات مردم آمریکا تأمین کننده پول این جنایتهاست

آفریقا و خاورمیانه

پروفسور امید صفی استاد مطالعات اسلامی دانشگاه کارولینای شمالی معقتد است: جنایات اسرائیل در غزه تنها توسط "گنبد آهنین" اسرائیل مورد حمایت قرار نمی گیرد بلکه این اقدامات با چراغ سبز آمریکا انجام می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، رژیم صهیونیستی از 10 روز پیش تاکنون دور جدید حملات وحشیانه خود را علیه نوارغزه آغاز کرده است. در این حملات مناطق مختلف نوارغزه حتی منازل مسکونی و درمانی نیز بمباران می شود.

تاکنون 230 فلسطینی شهید و هزار و 690 نفر زخمی شده اند. همچنین بیش از 18 هزار نفر آواره شده اند و هزار و 370 منزل مسکونی تخریب شده است.

پروفسور امید صفی استاد دانشگاه کارولینای شمالی در خصوص اقدامات وحشیانه رژیم اسرائیل به مردم غزه به خبرنگار مهر گفت: بمباران وحشیانه غزه هر آنچه را که دوست دارد برای تکمیل کردن پروژه تصرف و تسلط بر فلسطین انجام می دهد.

وی تصریح کرد: چیزی که همواره وجود داشته این بوده است: تصرف سرزمین، ابزارهای تحقیرآمیز، سلب مالکیت و سرزمین، رفتارهای غیر انسانی، قطعنامه سازمان ملل و آوارگی مردم فلسطین است.

این محقق در ادامه یادآور شد: این استعمار سرزمین توسط چهارمین قدرت نظامی جهان صورت می گیرد. در این میان این رژیم از حمایتهای امپراتوری آمریکایی بهره می برد و توسط آمریکا حمایت مالی می شود.

صفی تأکید کرد: این وقایع در حالی است که رهبران احساساتی جهان عرب هیچ اقدام مؤثری انجام نمی دهند و این باعث شرمساری است. همچنین رهبری فلسطین نیز اقدامات مؤثری انجام نمی دهد.

این استاد دانشگاه در ادامه یادآور شد: در این میان باید به ناکارآمدی سازمان ملل نیز اشاره کرد که اقدامی مؤثر و کارآمد از خود نشان نداده است. همه اینها باعث شرمساری است.

استاد دانشگاه کارولینای شمالی در ادامه افزود: باید توجه داشت که این اقدامات تنها توسط "گنبد آهنین" اسرائیل مورد حمایت قرار نمی گیرد بلکه این اقدامات با چراغ سبز آمریکا انجام می شود.

صفی در پایان تأکید کرد: به عنوان یک انسان این چیزی است که قلب من را به درد آورده و قلبم می گرید. به عنوان یک آمریکایی که دلار حاصل از مالیات من برای کشتار این مردم مورد استفاده قرار می گیرد باعث می شود تا در مورد این موضوع حرف بزنم و حرفم را به گوش دیگران برسانم.

......

گفتگو از سمیه خمارباقی